Karta płatniczaKto może zamówić kartę płatniczą?

Kartę płatniczą Paysera Visa mogą zamówić osoby, które ukończyły 16 lat, zarejestrowane i zidentyfikowane w systemie Paysera. Jednej osobie można wydać nie więcej niż 5 kart płatniczych. Posiadaczem karty dodatkowej może być osoba, która ukończyła 14 lat. Posiadacz karty dodatkowej dysponuje środkami dostępnymi na głównej karcie płatniczej Paysera Visa i w stosunku do niego są stosowane te same limity.
W przypadku zamówienia karty do celów biznesowych należy podać login (adres e-mail lub numer telefonu) osoby fizycznej (przedstawiciela firmy), która będzie korzystać z karty na koncie firmowym.
Karty są wydawane i dostarczane tylko w krajach EOG.
Zobacz video „Jak mogę zamówić kartę Paysera“

Zamówiłem kartę: kiedy ją otrzymam?

Zamówiona karta jest dostarczana listem zwykłym, poleconym lub przysyłką kurierską na adres podany w zamówieniu. Jeśli podczas składania zamówienia, system nie może zidentyfikować Twego adresu, upewnij się, że został wpisany prawidłowo i zatwierdź go. W przypadku podania błędnego adresu dostawy – nie będzie możliwości wprowadzenia zmian – niezbędne będzie zamówienie nowej karty. Po złożeniu zamówienia, na Twoim koncie pojawi się informacja o przewidywanej dacie dostawy. Zwracamy uwagę, że z powodu opóźnień na poczcie termin dostawy może być dłuższy niż podany w systemie. Po otrzymaniu karty, należy ją aktywować w ciągu 3 miesięcy od daty wyprodukowania.
Obejrzyj instruktaż wideo pt. „Jak aktywować kartę Paysera“

Zgubiłem kartę i chcę ją czasowo zablokować lub odmówić się od niej

Jeżeli zgubiłeś kartę i chcesz ją czasowo zablokować, zaloguj się do swojego konta, przejdź do KARTY PŁATNICZE > Paysera Visa > Czasowa blokada / Odmowa > Zablokuj czasowo. W razie potrzeby, później będziesz mógł odblokować kartę samodzielnie.
Jeżeli postanowiłeś, że już nie chcesz korzystać z karty i chcesz ją zablokować na stale, przejdź do KARTY PŁATNICZE > Paysera Visa > Czasowa blokada / Odmowa > Blokada karty na stale. Blokada karty jest bezpłatna i wchodzi w życie natychmiast.
Zobacz video „Jak mogę czasowo lub na stale zablokować kartę Paysera

Co mam robić, jeśli zapomniałem kod PIN?

Zmienić kod PIN karty Paysera niestety nie ma możliwości. Jeśli go zapomniałeś, możesz zobaczyć kod PIN na swoim koncie, w rozdziale KARTY PŁATNICZE > Paysera Visa > Otrzymaj kod PIN.
Zobacz video „Jak mogę zobaczyć swój kod PIN”

W jakiej walucie mogę trzymać pieniądze na karcie, a także płacić kartą lub wypłacać gotówkę?

Podstawowa waluta karty płatniczej Paysera to euro , dlatego wszystkie operacje są wykonywane i środki są wyliczane tylko w euro. Jeżeli na koncie masz środków w innej walucie i wykonujesz płatności, pieniądze są automatycznie wymieniane na podstawową walutę – euro. Aby wypłacić pieniądze w euro EUR w bankomacie wybierz „Kontynuuj bez wymiany waluty“. Wówczas unikniesz dodatkowych kosztów wymiany waluty. Kartą płatniczą Paysera możesz zapłacić lub wypłacić gotówkę i w innych walutach. Należy pamiętać, że w takim wypadku są pobierane dodatkowe opłaty za wymianę waluty.
Cennik karty znajdziesz tutaj

Czy mogę zapłacić lub powiązać kartę z innymi systemami, jak, na przykład, PayPal?

Kartę Visa możesz powiązać z PayPal lub innymi systemami, które akceptują karty Visa.
Zobacz video „Jak mogę powiązać kartę z PayPal”

Konto i płatnościJak otworzyć konto osobiste?

W systemie Paysera możesz zarejestrować się, pobierając darmową aplikację mobilną Paysera, którą możesz szybko i łatwo pobrać z Google Play lub App Store. Po zalogowaniu się do aplikacji kliknij „Utwórz konto”, wprowadź swój numer telefonu i stwórz hasło, a następnie zapoznaj się z Umową Ogólna o Świadczeniu Usług Płatniczych oraz innymi umowami i ponownie kliknij „Utwórz konto”. Na podany numer telefonu otrzymasz kod weryfikacyjny, który trzeba wpisać w oknie, które się otworzy. Wykonaj kolejne wskazane czynności.
Zobacz video „Jak otworzyć konto osobiste Paysera?”

Jak otworzyć konto firmowe?

Aby otworzyć konto biznesowe, w pierwszej kolejności należy otworzyć konto osobiste Paysera w imieniu dyrektora firmy oraz dokonać niezbędnych czynności, związanych z identyfikacją. Jak przeprowadzić identyfikację, możesz sprawdzić tutaj.
Jak otworzyć konto firmowe?
1. Połącz się ze swoim kontem osobistym, kliknij unikalny numer i nieco poniżej wybierz Otwarcie konta firmy.
2. Wybierz kraj rejestracji instytucji, wpisz numer REGON i kliknij Sprawdź. Zostanie otwarte konto dla instytucji, którą zarządzasz.
Jeśli wśród opcji wyboru brak kraju rejestracji instytucji, wybierz Inny kraj i podaj wymagane dokumenty. W ciągu 1-3 dni roboczych sprawdzimy dokumenty i otworzymy konto.
Zobacz video „Jak otworzyć konto firmowe Paysera?

Jak zasilić konto?

Zaloguj się do swojego konta, wybierz Rachunki i karty > Instrukcja zasilenia, wybierz na stronie, która się otworzy:
  • konto, które chcesz doładować;
  • kraj, z którego doładowujesz;
  • walutę, w której doładowujesz konto.
Kliknij Aktualizuj instrukcję. Zostaną wyświetlone wszystkie możliwe metody doładowania konta. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada i doładuj swoje konto.
Inne odpowiedzi dotyczące doładowania konta

Jak dokonać przelewu do banku i innych systemów płatności?

Aby wykonać przelew ze swojego konta Paysera do banku, zaloguj się na swoje konto Paysera. W menu po lewej wybierz Przelewy> Przelew do banku.
W otwartym oknie wprowadź dane wymagane do przelewu. Zalecamy uzupełnienie informacji z numeru konta, ponieważ formularz przelewu jest dynamiczny. Po wprowadzeniu danych kliknij „Kontynuuj”. Zostanie wygenerowane polecenie przelewu, po sprawdzeniu którego kliknij „Potwierdź”.
Więcej odpowiedzi na temat przelewów

Jak na koncie firmowym udzielić upoważnienia innej osobie?

Kontem firmy może zarządzać kierownik firmy, a także inni pracownicy, którzy mają odpowiednie uprawnienie. Aby nadać uprawnienie dla innych pracowników do wykonywania operacji na koncie Paysera firmy, pracownicy powinni mieć zidentyfikowane osobiste konto Paysera.
Aby nadać uprawnienie, zaloguj się do swojego konta, w lewym menu wybierz Ustawienia > Limity, prawa, pełnomocnictwa > Uprawnienia i limity na przelewy, i kliknij na Utwórz nowe pełnomocnictwo. Nadane uprawnienia i limity wejdą w życie po 12 godz.
Więcej ustawień konta

Gdzie mogę zapłacić aplikacją mobilną?

Zapłacić aplikacją mobilną możesz w różnych placówkach handlowych, od stacji benzynowych do restauracji. Płatność odbywa się poprzez skanowanie kodu QR lub meldując się w punkcie sprzedaży i potwierdzając zakup.
Mapa z punktami zapłaty

Jak zainstalować Paysera Checkout w swoim sklepie internetowym?

Integracja usługi pobierania opłat Paysera do sklepu internetowego jest łatwa i szybka za pomocą przygotowanych wtyczek. Paysera ma przygotowane wtyczki dla ponad 18 najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, takich jak Wordpress, Joomla, Impresspages itd.
Wszystkie odpowiedzi na pytania techniczne

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Więcej odpowiedzi oraz informacji o usługach Paysera znajdziesz tutaj.

Bezpieczeństwo najwyższego poziomuPodstawowym priorytetem Paysera jest bezpieczeństwo, dlatego my zawsze staramy się korzystać tylko z takiego oprogramowania, technologii i systemów monitoringu, które odpowiadają najwyższym standardom. To gwarantuje bezpieczeństwo Twoich pieniędzy, danych osobistych i przelewów przez całą dobę.