Paysera – pierwsza licencjonowana instytucja pieniądza elektronicznego na LitwieWydana licencja instytucji pieniądza elektronicznego

Od 2012 roku Paysera jest licencjonowaną instytucją pieniądza elektronicznego, która ma prawo na prowadzenie działalności, powiązanej z emisją pieniędzy elektronicznych i świadczeniem usług płatniczych we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Licencję pieniądza elektronicznego wydał Bank Litwy.

Pieniądze są bezpieczne

Wszystkie środki, które przelewasz na konta Paysera, są oddzielone od środków osobistych firmy i nie są wykorzystywane na potrzeby firmy, pożyczane lub inwestowane. Wszystkie pieniądze są chronione tylko w rzetelnych instytucjach kredytowych Unii Europejskiej.

Nadzorowanie przez Bank Litwy

Instytucja podlega okresowym kontrolom i audytom przeprowadzanym przez Bank Centralny Republiki Litewskiej. Zapewnia to przejrzyste i nienaganne działanie oraz realizację celów finansowych. Oficjalna strona Banku Litwy to www.lb.lt.

Międzynarodowy certyfikat PCI DSSCertyfikat PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) – to międzynarodowy standard technologii i procedur bezpieczeństwa. Dany standard bezpieczeństwa reguluje wszystkie wymagania dla firm, które przyjmują płatności kartami i przetwarzają dane klientów. Certyfikat potwierdza, że Paysera odpowiada wszystkim wymaganiom bezpieczeństwa. W systemie Paysera jest zainstalowany najwyższy standard 1-go poziomu, przeznaczony dla bezpiecznego wykonania ponad 6 mln. operacji rocznie.

Ochrona procesów i danychBezpieczeństwo danych klientów

Paysera jest wpisana do rejestru Państwowego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych www.ada.lt (kod rejestracyjny P3127). Dane Klientów są przetwarzane zgodnie z wymogami ustaw i rozporządzeń Republiki Litewskiej oraz niniejszą Polityką prywatności.

Monitoring przez całą dobę

Paysera wykorzystuje różne systemy do monitorowania zarówno działania samego systemu, jak i transakcji klientów.

Dane są kodowane

Kanały komunikacji między klientem a Paysera są kodowane, aby nikt nie mógł przechwycić przekazywanych danych.

Okresowe skanowanie i audyt

Okresowo, system Paysera jest skanowany najbardziej zaawansowanymi środkami, a kod źródłowy jest sprawdzany przez zewnętrznych specjalistów bezpieczeństwa.

Bezpieczne zalogowanie do systemu

Łącząc się z Paysera, upewnij się, że wpisałeś prawidłowy adres w jednej z domen www.paysera.*. Strona Paysera używa certyfikatu bezpieczeństwa wydanego przez Paysera LTD. Więcej kryteriów bezpieczeństwa i wskazówek znajdziesz tutaj.

Możliwość ustawić dodatkowe środki bezpieczeństwa

Ty sam także możesz przyczynić się do bezpieczeństwa swojego konta. Możesz łatwo ustawić nawet kilka środków bezpieczeństwa na logowanie do systemu i wykonywanie przelewów.

Identyfikacja klienta

Aby zapewnić bezpieczeństwo pieniędzy klientów i zapobiec działalności przestępczej, Paysera stosuje zasadę Poznaj swojego klienta (ang. Know Your Customer, KYC). Przede wszystkim to odnosi się do żądania, aby nasi klienci przekazywali swoje dane osobowe, odpowiadali na pytania związane z ich transakcjami finansowymi, a następnie to monitorowanie i analizowanie klienta oraz, w razie podejrzeń, podejmowanie odpowiednich działań.

Odpowiada wymaganiom bezpieczeństwa Visa

Karta płatnicza Visa spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Karta jest chroniona przez technologię 3D Secure (Verified by Visa), dzięki czemu zakupy online są jeszcze bezpieczniejsze.
Zespół programistów Paysera stale pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa informacji o klientach. Rozumiemy również, jak ważną rolę w ochronie danych klientów odgrywają badacze bezpieczeństwa i nasza społeczność użytkowników. Jeśli zauważysz lukę w stronie internetowej lub produkcie, weź udział w Security Flaw Reporting Program i daj nam znać o luce.