Pdf
Повернутися до списку

Діє з: 27.07.2020

Купівля та продаж дорогоцінних металів в системі Paysera*

Генеральний договір – Генеральний договір про надання платіжних послуг ( для приватних клієнтів / для бізнес-клієнтів) .

Дорогоцінний метал — золото (XAU), срібло (XAG) і платина (XPT). Дорогоцінні метали не є електронними грошима.

Золото — сертифіковані злитки золота або випущені різними країнами золоті монети (XAU), чиста вага золота яких вимірюється в тройських унціях (oz) або грамах (г). Серітіфіцірованние золоті вироби також називаються Інвестиційним золотом, тариф ПДВ якого дорівнює нулю.

Об'єкт із золота — злиток золота або одиниця золота. 

Майно клієнта —одиниці або частини наявного дорогоцінного металу. 

1.Дані Правила купівлі-продажу і зберігання дорогоцінних металів в системі Paysera (далі - Правила) є додатком до Генерального договору, які застосовуються щодо Клієнта, який має рахунок Paysera та отримав або купив дорогоцінний метал в системі Paysera, а також при зберіганні майна Клієнта в системі Paysera.

2. При використанні даної послуги щодо Клієнта застосовуються умови Генерального договору, а також умови цього Додатку. Терміни в Додатку використовуються в значенні, встановленому Генеральними договором.

3.У Клієнта, що має рахунок Paysera, є можливість за наявні на рахунку електронні гроші придбати Paysera LT, UAB в свого облікового запису Paysera дорогоцінні метали за встановленими Paysera цінами (продаж здійснюється за вагову одиницю). Найменша кількість драгоценнного металу, яке можна придбати - 0,00001 тройської унції.

4. Купуючи дорогоцінний метал, Клієнт платить біржову1ціну без додаткових комісійних зборів і націнку Paysera в розмірі 1% від біржової вартості. Paysera застосовує націнку в розмірі 1% відсотка з метою управляти ризиком, пов'язаним з коливанням цін по вихідним і робочих днях з 18:00 до 8:00.

5. Після завершення угоди купівлі-продажу в облікового запису Клієнта Paysera відображається майно Клієнта - наявне у Клієнта кількість дорогоцінного металу (і злиток / монета, якщо Клієнт вибрав такий варіант) і грошова вартість (біржова вартість) в основній валюті рахунку Клієнта. Якщо Клієнт придбав тільки частина злитка, в облікового запису Клієнта також відображається силует злитка із зазначеною придбаної Клієнтом частиною.

6. Після завершення угоди купівлі-продажу Клієнт в той же день або не пізніше ніж на наступний робочий день набуває права власності на конкретну кількість дорогоцінного металу (виріб). Придбану кількість дорогоцінного металу Клієнт може отримати фізично у відділенні Paysera в Литві (Pilaitės pr. 16) протягом 2 робочих днів. Якщо Клієнт не забирає придбану кількість дорогоцінного металу протягом 2 робочих днів, для нього автоматично активується послуга зберігання, за яку стягується встановлена Paysera місячна плата. Клієнт також може забрати належну йому кількість придбаного дорогоцінного металу, додатково замовивши в системі Paysera послугу доставки (п.9).

7. Клієнт може придбати менш одного грама дорогоцінного металу, однак лише ставши співвласником власності разом з Paysera. Якщо Клієнт не згоден з умовами спільного володіння власністю або не розбирається в юридичних тонкощах таких умов, Клієнту рекомендується купувати злиток дорогоцінного металу по частинах.

8.Paysera надає можливість Клієнту забрати придбану одиницю золота від одного грама без будь-яких обмежень. Клієнти, які купують менше одного грама золота і хочуть отримати його фізично, можуть вибрати один з перерахованих нижче варіантів:

8.1. Клієнт вказує, що бажає забрати придбане золото, при оформленні замовлення або в ході надання послуги зберігання, попередивши Paysera про свій намір за два дні до прибуття в відділення з метою забрати золото фізично. В такому випадку частина одиниці золота, рівна кількості золота що належить Клієнту, видається натурою (вирізається з золотої фольги)2;

8.2. Клієнт купує необхідну кількість і таким чином набуває весь злиток / монету;

8.3. Paysera викуповує у Клієнта наявну у нього частину золота шляхом виплати йому суми грошей відповідно до загальнодоступних і чинних на той момент умов.

9. Купуючи дорогоцінний метал, Клієнт може замовити доставку на бажану адресу за окрему плату за доставку3, що покриває транспортні витрати. 

10. Якщо Клієнт не забирає придбаний дорогоцінний метал протягом 2 робочих днів, для даної кількості автоматично починає застосовуватися додаткова послуга зберігання в сховищі Paysera за встановлену місячну плату (Paysera зобов'язується зберігати придбаний Клієнтом об'єкт з золота в окремому сховищі, а Клієнт - розрахуватися за зберігання). 

11. Клієнт має право передати права власності на наявний в системі Paysera об'єкт з дорогоцінного металу іншому клієнту Paysera на безоплатній основі. Мінімальна кількість, яку можна перевести в системі Paysera, становить 0,00001 тройської унції, тобто найменша можлива частина дорогоцінного металу, яку можна відокремити. Передача права власності на дорогоцінний метал в системі Paysera відбувається миттєво. 

12.Клієнт має право в будь-який час продати придбаний дорогоцінний метал в системі Paysera електронним способом, а Paysera, в свою чергу, зобов'язується купити дорогоцінний метал у Клієнта згідно публічно доступними і чинними на той момент умов торгівлі.

13. Клієнту заборонено передавати права на наявний об'єкт із золота на оплатній основі іншим клієнтам Paysera (торгувати) в системі Paysera. У разі порушення цієї умови, Paysera в першу чергу попереджає Клієнта, потім обмежує обліковий запис Paysera Клієнта, наявний об'єкт із золота викуповується або видається Клієнту, а надання послуги зберігання переривається. 

14. Клієнт приймає повну відповідальність і ризик за здійснювану угоду. Клієнт підтверджує, що йому відомо про можливих коливаннях в ціні на дорогоцінні метали і не буде пред'являти Paysera претензії в зв'язку з такими коливаннями. Клієнт може зазнати збитків у разі, якщо придбаний ним дорогоцінний метал знецінюється, а також якщо клієнт не забирає свого майна і в його відношенні застосовуються комісійні збори за послугу, коли сертифіковане золото підлягає оподаткуванню, а також в будь-яких інших випадках, коли фінансове становище Клієнта погіршується в зв'язку з вкладенням в дорогоцінний метал. 

15. Всі суперечки з питань, пов'язаних з дорогоцінними металами, повинні вирішуватися шляхом мирних переговорів з Paysera. Якщо спір не вдалося вирішити шляхом переговорів, Клієнт, якщо він фізична особа, має право звернутися до Державну службу з питань захисту прав споживачів Литовської Республікиабо в найближчий Європейський Центр Споживачів . У разі неможливості врегулювати суперечку полюбовно або іншими позасудовими способами дозволу, спір вирішується відповідно до закону Литовської Республіки в судах Вільнюського округу.

* Палац пробірування Литви включив Paysera всписок ссуб'єктів, які можуть займатися діяльністю по реалізації інвестиційного золота і діяльністю, пов'язаною з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням (ліцензія дійсна з 01.01.2020). Нагляд за відповідною діяльністю здійснюється Палацом пробірування Литви.

#

1міжнародні курси дорогоцінних металів звіряються на сайті https://currencylayer.com, який надає курси діючих на той момент бірж.

2таким чином золото стане не інвестиційним, а звичайним золотом, щодо якої може застосовуватися ПДВ.

3Плата за доставку обчислюється автоматично в залежності від адреси доставки і відповідно до тарифів служби, яка здійснює доставку.