Kuidas Paysera teenuseid turvaliselt kasutada?

Paysera teenuseid pakutakse kaasaegses, mugavas ja turvalises süsteemis. Igal kliendil on isiklik konto, millele pääseb juurde igast maailma riigist nii Paysera veebiversiooni kui ka mobiilirakenduse kaudu. 

Paysera süsteem on täiesti turvaline, kuid konto ja andmete turvalisus sõltub ka teie toimingutest Internetis. Allpool toodud soovitused aitavad tagada, et teie toimingud on turvalised nii Paysera kontol kui ka Internetis üldiselt. 

Konto

Paysera süsteemi saate sisse logida mobiilirakenduse kaudu (sisestades parooli või logides sisse sõrmejälge kasutades) või veebiversiooni kaudu.

Logige sisse veebiversiooni, toimides järgnevalt: 

1. Minge https://www.paysera.ee, vajutage Sisselogimine ja teid suunatakse lehele https://bank.paysera.com/et/login.

2. Valige tuvastamisviis – e-posti aadress või telefoninuber. Ja sisestage andmed. 

3. Valige konto sisselogimisviis: 

  • mobiilirakenduse kaudu. Kui kasutate seda sisselogimiseks, peate rakenduses kontrollkoodi kinnitama (see peab vastama veebilehitsejas kuvatud koodile). Soovitame suurema turvalisuse tagamiseks tuvastamisel kasutada biomeetrilisi andmeid - sõrmejälgi. 
  • sisestades parooli. Pärast selle sisestamist pääsete oma kontole ja näete konto andmeid, kuid ei saa ühtegi toimingut teostada. Oma konto täielikuks haldamiseks peate tegema sisselogimiskinnituse: vajutage vasakul lehe ülaosas “Sisselogimise kinnitus” ja valige meetod – mobiilirakenduse, SMSi, või Mobiili-ID kaudu (Mobiili-ID on saadaval ainult Eestis ja Leedus).  
#
#

Võtke arvesse mitut väga olulist turvareeglit, kui logite oma kontole veebiversiooni kaudu:

  • avage uus veebilehitseja aken ja sisestage aadress https: //www.paysera.x (x-i asemel võib olla sisestatud ainult järgmised domeenid: lt, com, lv, bg, ee, pl, es, de, ro, al). Paremal üleval nurgas vajutage Sisselogimine ja teid suunatakse lehele https://bank.paysera.com/et/login. Veenduge, et ühendus oleks krüptitud (lukk on nähtav ja aadress algab “https”, veenduge, et täht „s” oleks asetatud lõppu - mõnel juhul on see nähtav ainult siis, kui vajutatakse aadressiribale) ja turvalise ühenduse elektrooniline sertifikaat on väljastatud ainult Paysera ettevõttele, nagu on kuvatud pildil.

Paysera süsteem ei ole juurdepääsetav muudelt, isegi väga sarnastelt veebiaadressitelt, nt.: www.payssera.com, bank.paysera.muudomeen.com, paysera.myf1ntech.com/paysera/login jne.

Kui seda tüüpi aadressidel jõuate lehele, mis on väga sarnane Paysera ametliku veebilehega, on väga tõenäoline, et olete langenud kriminaalsesse lõksu. Sel juhul ärge sisestage andmeid teavitage koheselt Paysera Klienditeenindust

  • logige alati oma kontolt välja. Vältige oma kontole sisselogimist avalikest arvutitest või teiste inimeste seadmetest, kuna need võivad sisaldada pahavara, mis varastavad paroole või muid andmeid.
  • soovitame vähemalt kord kuus kontrollida IP-aadresse, millelt teie kontole sisse logiti. Seda saate teha valides vasakult menüüst Seadistused > Paysera konto seadistused > Sisselogimisajalugu. Kui teil on kahtlusi, kontrollige, kas teistelt IP-delt oli tehtud mingeid tehinguid või sisselogimisi. Süsteem võimaldab kliendil seadistada IP-aadressid, millele kaudu on võimalik kontole sisselogida: Seadistused > Paysera konto seadistused > Täiendavad turvameede. Kui teil on kahtlusi kontakteeruge koheselt Klienditoega.
  • ärge edastage oma konto sisselogimisandmeid mitte kellelegi. Kui keegi on pakkunud teile, et avada nende või kolmanda isiku nimel Paysera konto või teostada rahalisi toiminguid, võtke koheselt ühendust Klienditoega ja teile antakse nõu järgmiste sammude asjus.
  • uuendage koheselt oma isiklikke ja kontaktandmeid, kui need muutuvad. Turvaintsidentide korral või teile olulise teabe edastamiseks võivad Paysera töötajad vajada teiega viivitamatut ühendust võtta ja / või et teid korrektselt tuvastada. 
  • äsja Paysera süsteemis registreerunud isikud peaksid tähelepanu pöörama registreerimisvormile. Parempoolsel pildil on kujutatud, kuidas see Paysera süsteemis välja näeb.
#

Konto parool

Konto parool peab olema kordumatu ja koosnema vähemalt kaheksast tähemärgist, suur- ja väiketähtedest, numbritest ja erisümbolitest. 

Ärge kasutage paroolis oma isiklikke ega pereliikmete andmeid, näiteks sünniaega, ees- või perekonnanimesid, lemmikloomade nimesid ega numbrid ja tähti, mida on lihtne ära arvata.

Proovige parool meelde jätta ning ärge hoidke seda oma märkmikus, telefonis ega mujal. Soovitame kasutada paroolide salvestamisel rakendusi mis hoiavad teie parool krüpteerituna. 

Ärge kasutage sama parooli teistes süsteemides, sest seda võidakse kasutada ka teie Paysera kontole sisselogimiseks. Kui kahtlustate, et teised inimesedvõivad teada teie parooli, muutke seda koheselt ja kontrollige, kas kontole on volitamata sisselogitud või kas kontolt on teostatud või proovitud teostada tehinguid.

Soovitame parooli vahetada vähemalt iga 3–6 kuu tagant.

#

Nutiseadmed

Kasutage ainult neid nutiseadmeid, mis on seaduslikult omandatud ja teie riiki ametlikult imporditud, mille operatsioonisüsteemi pole muudetud (häkitud) ja millele pole installitud muudest allikatest pärit rakendusi peale Google Play ja App Store'i. 

Kui nutiseadet ei kasutata, tuleb see lukustada koodiga, parooliga või muul viisil. Seadme ja Paysera rakenduse lukukood ei tohiks kokku langeda teie telefoninumbri, auto numbrimärgi, sünnikuupäevade või muude teie jaoks oluliste numbritega – kõik koodid peavad olema unikaalsed või tuleks kasutada sõrmejälge või mõnda muud nutikat tehnoloogiat.

Eelinstalleeritud ja muud rakendused tuleb värskendada kohe pärast värskenduste väljaandmist tarkvaratootja poolt. Tootja värskendused pole mõeldud ainult rikete kõrvaldamiseks,  vaid ka turvaaukude parandamiseks, ja see on üks viis tagada turvalisus oma seadmega toimingute tegemisel.

Installige viirusetõrjetarkvara kõigile seadmetele, mida kasutate Paysera kontole logimiseks. Samuti soovitame installida tulemüüri, eriti arvutitesse, kuna see takistab arvutisse sisselogimise internetist .

#

Muud tegevused veebis

Olge oma isikuandmete veebis edastamisel ettevaatlik ja veenduge, et andmeid esitades teeksite seda usaldusväärsel veebisaidil.

Enne veebis ostlemist kontrollige kaupluste mainet ostjafoorumitest ja veebisaitide reitingut. Äsja registreeritud kaupluse nimi (domeen), ettevõtte pärisnime, registreerimisnumbri ja kontaktandmete puudumine võib viidata kaupluse madalale usaldusväärsusele. Pange tähele ka veebisaidi aadressi – kui see algab millegi muuga kui https:// ja kas täht “s” on olemas.

Interneti kaudu ostes soovitatakse sageli kaardimakseid teha ja nõutakse kaardi andmeid. Ostke sealt, kus on olemas spetsiaalsed maksete turvalisust kinnitavad logod: 3D Secure, Verified by Visa ja MasterCard SecureCode. 

Ärge vajutage linkidel, mis on tundmatud või maskeeritud, nt. lühendatud, ei avalikusta tegelikku allikat, kuvatakse sotsiaalvõrgustikus või saadetakse SMS-i või e-posti teel. Ärge avage tundmatuid dokumente, ärge installige tarkvara tundmatutest allikatest ega külastage ohtlikke veebisaite. 

#
#

Sertifitseeritud turvalisus

Paysera süsteemi turvalisust kinnitab rahvusvaheline andmeturbetehnoloogiate ja -protsesside standard PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard). See turbestandard reguleerib kaardimakseid vastuvõtvate ja kliendiandmeid töötlevate ettevõtetele kehtestatud nõudeid. Paysera süsteemi on paigaldatud kõrgeim standard 1. tase, mis on ette nähtud üle 6 miljoni kaarditehingu turvaliseks teostamiseks aastas.

#

Mis tahes kahtlaste olukordade puhul: kahtlane kiri Payseralt, kahtlased tehingud, sisselogimisandmete kadumine või andmete sisestamine valele veebisaidile jne.,pöörduge palun koheselt Paysera Klienditoe poole. Aitame teil alati lahenduse leida!