Przelewy międzynarodowe – przesyłaj pieniądze do innych krajów internetowo

Wysyłaj pieniądze za granicę w ponad 20 walutach. Wykonuj przelewy międzynarodowe płacąc niskie stawki. Zarządzaj swoimi finansami w jednym miejscu – korzystając z wielowalutowego rachunku Paysera. 

Posiadając darmowy rachunek Paysera możesz wykonywać przelewy w euro oraz przesyłać pieniądze w USD, GBP, PLN i innych walutach.

#

Jakie przelewy możesz wykonać internetowo korzystając z Paysera?

#

Przelewy pomiędzy posiadaczami rachunków Paysera

Nie ma znaczenia, gdzie znajduje się inny posiadacz rachunku Paysera, zlecony przez Ciebie w obsługiwanej przez Paysera walucie przelew dotrze do niego w ciągu zaledwie kilku sekund. Wykonanie takiego przelewu jest darmowe lub będzie Cię kosztowało naprawdę niewiele.

#

Przelewy SEPA

Przelewy SEPA – standardowe (nie natychmiastowe) przelewy w euro do innych banków – członków SEPA, w państwach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Najczęściej są to bezpłatne przelewy i ich zrealizowanie zazwyczaj trwa nie dłużej niż jeden dzień roboczy.
Więcej informacji >

#

Przelewy natychmiastowe (SEPA Instant)

Przelewy SEPA Instant – najczęściej są to bezpłatne, realizowane całodobowo przelewy w euro, które momentalnie docierają do odbiorcy. Bank odbiorcy powinien należeć do EOG i być członkiem systemu SEPA Instant. Dla przelewów natychmiastowych (SEPA Instant) stosowany jest limit – 100 000 EUR.
więcej informacji >

#

Przelewy w euro do krajów nienależacych do EOG

Przelewy w euro do krajów nienależących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego należy wysyłać do banków będących w systemie TARGET2. Zrealizowanie przelewu potrwa nie dłużej niż 3 dni robocze, a ceny zaczynają się od 7 EUR.

#

Przelewy międzynarodowe w innych walutach

Wykonuj płatności do banków w innych państwach w ponad 20 walutach. Otrzymuj przelewy z zagranicy i wymieniaj na wybraną walutę na tym samym rachunku. 
Więcej informacji>
#

Przekaz pieniężny do odbioru gotówką

Wysyłaj przekazy pieniężne do odbioru gotówką. Odbiorca będzie mógł odebrać pieniądze w jednym z wielu specjalnych punktów odbioru. Aby otrzymywać w ten sposób nieduże kwoty, odbiorca nie musi mieć rachunku Paysera, ani żadnego innego. Aby wykonać przekaz pieniężny, potrzebne będzie jedynie imię i nazwisko odbiorcy oraz jego data urodzenia. Wyjątkowo atrakcyjne ceny, nadanie i odbiór wysyłanej kwoty przebiega szybko i bezproblemowo. Obecnie, takie przekazy pieniężne można wykonać tylko na Ukrainę.
Więcej informacji na dany temat >

Wysyłaj pieniądze korzystając z aplikacji mobilnej lub logując się w witrynie internetowej. 

Wysyłanie pieniędzy za granicę jeszcze nigdy nie było takie łatwe. Teraz możesz robić przelewy w EUR, GBP, PLN, RON i BGN korzystając z telefonu — wystarczy pobrać aplikację mobilną Paysera.
Zaloguj się i wybierz > Przelewy > Nowy przelew > Do banku i wpisz wymagane dane.

Jeśli chcesz wysyłać pieniądze w innych walutach, zaloguj się do systemu bankowości internetowej Paysera i wykonaj przelew korzystając z odpowieniej funkcji w witrynie internetowej

Jeszcze nie masz rachunku w Paysera?
Załóż rachunek >

#

Ile kosztuje wysłanie pieniędzy za granicę? 

Przesyłanie pieniędzy za granicę może być całkowicie bezpłatne, jeśli na przykład będą one przesyłane pomiędzy użytkownikami Paysera lub jeśli jest to przelew w euro do jednego z krajów EOG. 

Opłaty za przelewy w innych walutach mogą się różnić w zależności od waluty, państwa odbiorcy i banku. 

Wykonanie międzynarodowego przelewu z Paysera, kosztuje znacznie mniej niż w przypadku korzystania z usług tradycyjnego banku. Paysera może zaoferować konkurencyjne stawki, gdyż posiada konta bankowe w różnych krajach i to z ich pomocą realizuje przelewy. Gdy Ty zlecasz nam przelew międzynarodowy — my realizujemy go w docelowym kraju. 

Stawki dla przelewów w euro >
Stawki dla przelewów w innych walutach > 

Wymieniaj pieniądze na wybraną walutę na rachunku Paysera

Przed wysłaniem pieniędzy lub po otrzymaniu przelewu, niezbędna może się okazać wymiana środków finansowych na inną walutę. Korzystając z aplikacji Paysera możesz wymieniać pieniądze po bardzo wygodnym kursie! Internetowy przelicznik walut Paysera porównuje kursy wymiany w różnych bankach i klientom Paysera oferuje najwygodniejszy z nich. 

Ponadto, klienci indywidualni, wymieniając kwotę do 500 EUR miesięcznie, otrzymują najlepszy z możliwych kursów, podobny do tego, który wyświetla się w wynikach wyszukiwania w „Google“.

Sprawdź kurs wymiany > 

#

Najczęściej zadawane pytania

Zagraniczny przelew pieniężny może dotrzeć do odbiorcy już w ciągu kilki sekund. Na przykład jeśli jest to natychmiastowy przelew SEPA (Instant) w euro. Zazwyczaj jedank, przelewy międzynarodowe są realizowane przez Paysera w ciągu jednego dnia roboczego (w niektórych przypadkach, ten termin wynosi do 3 dni roboczych).

W przypadku przelewów międzynarodowych w tradycyjnym banku, czas oczekiwania na realizację może wynieść tydzień, a nawet i dłużej.

Jeśli chcesz zrobić przelew (unikając jednocześnie ogromnych opłat) ze swego rachunku bankowego za granicą na konto bankowe w swoim kraju, możesz skorzystać z usług Paysera, jako pośrednika. Zaoszczędzisz w ten sposób czas i pieniądze. Transfer pieniędzy będzie przebiegał następującymi etapami: z Twego zagranicznego konta > na Twoje konto Paysera, Z konta Paysera > na Twój rachunek w miejscowym banku. Jeśli zajdzie potrzeba, gdy pieniądze będą na koncie Paysera możliwa będzie ich wymiana na wybraną walutę. 

Pierwszy krok – przelej pieniądze na swój rachunek Paysera.
Zaloguj się na swoje konto w aplikacji Paysera, z dolnego menu wybierz opcję Doładować, następnie wybierz kraj z którego chcesz przesłać pieniądze i walutę. Aby wykonać przelew, postępuj dalej zgodnie z wygenerowanymi instrukcjami.

Drugi krok – prześlij pieniądze z rachunku w Paysera na konto w miejscowym banku.
Gdy pieniądz okażą się już na Twoim rachunku Paysera wybierz opcję Przelewy > Do banku i wpisz wymagane dane. jeśli przed wysłaniem trzeba będzie wymienić pieniądze - również możesz to zrobić w aplikacji mobilnej wybierając - Przelewy > Wymiana walut.

W aplikacji mobilnej możesz wykonać następujące przelewy: 
  • Pomiędzy swoimi rachunkami. 
  • Dla innego użtkownika Paysera. 
  • Przelewy w euro (SEPA, SEPA Instant – w państwach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), TARGET2 – w euro poza EOG). 
  • Do systemu WebMoney. 
  • Międzynarodowe przelewy w EUR, GBP, PLN, RON i BGN.

Przelewy w innych walutach są realizowane tylko z witryny internetowej. 

Więcej pytań i odpowiedzi dotyczących przelewów >