Pdf
Atpakaļ uz sarakstu

Atjaunots: 16.09.2019.

Paysera VISA Debetkartes konta noteikumi

Šie noteikumi attiecas uz jūsu Paysera VISA debetkartes kontu un VISA debetkarti. Lūdzu, uzmanīgi tos izlasiet. Jūs jebkurā brīdī savā kontā varat lejupielādēt šo noteikumu kopiju. Pieslēdzieties kontam mūsu vietnē.

Šajos noteikumos:

„Izplatītājs” nozīmē trešā puse „Paysera LT”, UAB, reģistrācijas Nr. 300060819; Elektroniskās naudas iestādes licence Nr. 1, izdota 27.092012.; uzraudzības un izdevējiestāde ir Lietuvas Banka www.lb.lt; dati par “Paysera LT”, UAB tiek apkopoti un glabāti Lietuvas Republikas uzņēmumu reģistrā, mūsu vārdā jums piešķirot kontu un karti.

“Jūs” nozīmē attiecīgā konta īpašnieks, kas ir Paysera VISA debetkartes konta un VISA debetkartes pilnvarots lietotājs, un jebkurš papildu kartes īpašnieks.

“Mēs”, “mums” vai “mūsu” nozīmē Contis Financial Services Ltd vai Izplatītājs, kas darbojas mūsu vārdā.
 

Jautājumu gadījumā sazinieties ar Klientu apkalpošanas centru:

 • Tālrunis: +371 67 881518 (tiek piemēroti standarta ģeogrāfiskie tarifi);
 • E-pasts: atbalsts@paysera.lv;
 • Tiešsaistē: pieslēdzieties savam Paysera kontam vietnē www.paysera.lv un izvēlieties Ziņojumi > Rakstīt ziņojumu;
 • Mobilajā lietotnē: izvēlieties Atbalsts un uzrakstiet mums ziņojumu;
 • Pa pastu: Paysera LT, UAB, Pilaitės pr. 16, Viļņa, Lietuva.

 

Jūsu Paysera Visa debetkartes kontu un Visa debetkarti izsniedzis uzņēmums Contis Financial Services Limited, Navigation House, Belmont Wharf, Skipton, North Yorkshire, BD23 1RL, kuru saskaņā ar 2011. gada Elektroniskās naudas noteikumiem ir pilnvarojusi Finanšu vadības iestāde (reģistrācijas numurs 900025) kā elektroniskās naudas emitentu.

Jūsu Paysera karti izplata „Paysera LT”, UAB, reģistrācijas Nr. 300060819; Elektroniskās naudas iestādes licence Nr. 1, izdota 27.09.2012.; uzraudzības un izdevējiestāde ir Lietuvas Banka www.lb.lt; dati par “Paysera LT”, UAB tiek apkopoti un glabāti Lietuvas Republikas uzņēmumu reģistrā.

1. Kas ir Paysera VISA debetkartes konts un karte?

Paysera VISA debetkartes konts ir elektroniskās naudas konts, kuru varat izmantot pārskaitījumu veikšanai un saņemšanai.

Paysera VISA debetkarte ir VISA debetkarte, kuru var izmantot visā pasaulē, vietās, kur tiek pieņemtas VISA kartes. To var izmantot pirkumiem tiešsaistē, tirdzniecības vietās un pa tālruni vai skaidras naudas izņemšanai no bankomāta.

Jūs varat tērēt naudu, kuru esat iemaksājis savā Paysera VISA debetkartes kontā, tāpēc pirms pārskaitījuma veikšanas vai kartes izmantošanas jums jāpārliecinās, ka Paysera VISA debetkartes kontā ir pietiekami daudz līdzekļu. Naudas līdzekļi Paysera VISA debetkartes kontā nav bankas noguldījumi un nepelna procentus.

2. Kurš var pieteikties Paysera VISA debetkartes kontam un kartei?

Jums jābūt vismaz 16 gadus vecam un EEZ iedzīvotājam, lai saņemtu Paysera VISA debetkartes kontu un karti. Jūs varat pieteikties, ja šobrīd esat Izplatītāja klients (ir atvērts konts Paysera sistēmā un veiktas Izplatītāja pieprasītās likumības pārbaudes un jūsu identitātes apstiprināšana). Jums jānorāda sava e-pasta adrese un tālruņa numurs, lai atvērti kontu un mēs varētu ar jums sazināties. Katrā reģistrētajā adresē var būt ne vairāk kā četri konti privātpersonai un 20 konti juridiskai personai.

3. Vai savā kontā varu pasūtīt papildu Paysera VISA debetkarti citai personai?

Jūs varat pasūtīt papildu Paysera VISA debetkarti papildu kartes īpašniekam, un var tikt piemērotas cenu lapā norādītās komisijas maksas. Papildu kartes īpašniekam jābūt vismaz 13 gadus vecam. Pieprasot papildu kartes īpašnieku, jūs piekrītat, ka mēs izsniedzam viņam/-ai karti un atļaujam veikt darījumus jūsu vārdā. Papildu kartes īpašniekam tiek piemēroti Paysera VISA debetkartes konta limiti un ir pieejams šajā kontā esošais atlikums.

Jums jānodrošina, ka papildu Paysera kartes īpašnieks rīkojas saskaņā ar šiem Noteikumiem, Vispārīgo maksājumu veikšanas pakalpojumu līgumu un citiem piemērotajiem noteikumiem, kā arī atbild par visām kartes īpašnieka darbībām.

Jūs piekrītat uzņemties atbildību par visiem darījumiem, kurus veic jebkurš papildu kartes īpašnieks, un jūs esat atbildīgs par papildu kartes izmantošanu un par visām piemērojamajām komisijas maksām, kas var rasties papildu kartes īpašniekam.

4. Kā es varu pieteikties Paysera VISA debetkartes kontam?

Jūs varat pieteikties Izplatītāja vietnē. Lai mēs varētu atvērt jums kontu un izsniegt karti, mums var būt nepieciešami pierādījumi jūsu identitātei un dzīvesvietas adresei, un, iespējams, mums būs jāpārbauda jūs arī elektroniski.

Pasūtot karti(-es), jūsu Paysera kontā jabūt pietiekami daudz naudas līdzekļiem, lai norēķinātos par kartes izsniegšanu, piegādi un viena mēneša uzturēšanas maksu. Ja naudas summa Paysera kontā nav pietiekama, jūs nevarēsiet pasūtīt karti(-es).

Kartes izsniegšanas un piegādes maksa tiek automātiski ieturēta pēc pasūtījuma, un mēneša maksa par kartes uzturēšanu tiek ieturēta kartes aktivizēšanas brīdī.

Karte Klientam tiek piegādāta pa pastu uz norādīto adresi 60 (sešdesmit) dienu laikā pēc pasūtījuma veikšanas. Ja Klients nesaņem Karti viena kalendārā mēneša laikā, Klients par to informē Iestādi.

Ja tiek noteikts, ka Klients nav saņēmis Karti ne Klienta vainas dēļ, Klientam nosūtītā Karte tiek neatgriezeniski bloķēta un tiek izgatavota jauna Karte, kas Klientam tiek nosūtīta bez maksas. Ja Klients nesaņem arī otro Karti, viņš/-a varēs saņemt jaunu Karti Paysera birojā.

5. Kā sākt?

Uzreiz pāc kartes saņemšanas jāparakstās paraksta joslā kartes aizmugurē.

Pēc tam karte jāaktivizē. To var izdarīt, pieslēdzoties savam Paysera Visa debetkartes kontam vietnē www.paysera.com.

Jums arī jāiegūst PIN kods, lai autorizētu mikroshēmas un PIN koda darījumus un skaidras naudas izņemšanu no bankomātiem. PIN kodu var iegūt, aktivizējot karti savā kontā.

Aktivizējot karti, jūs piekrītat šiem noteikumiem. Visi Vispārīgā maksājumu veikšanas pakalpojumu līguma privātpersonām vai uzņēmumiem noteikumi un Pielikums "Maksāšanas līdzekļi" jums arī tiek piemēroti (attiecībā uz konta atvēršanu).

Karte jāaktivizē 3 mēnešu laikā pēc tās izsniegšanas, vai arī tā tiks automātiski atcelta un jūsu konts tiks slēgts.

Ja karti esat pasūtījis kādam citam, jums ir pienākums sniegt viņam/-ai nepieciešamo informāciju kartes aktivizēšanai un PIN koda iegūšanai. Ja viņš/–a sāks lietot karti, mēs to uzskatīsim par apstiprinājumu tam, ka jūs viņu esat informējis par šiem noteikumiem un viņš/-a tiem ir piekritis/-usi.

Ja aploksne ir bojāta vai rodas aizdomas, ka karte ir izņemta no aploksnes, jūs nedrīkstat aktivizēt pa pastu saņemto karti un par to jāinformē Izplatītājs (24 stundu laikā), kā arī aploksne ar karti jāatgriež Izplatītājam.

6. Kā rīkoties, ja vēlos mainīt savu PIN kodu?

Ja vēlaties mainīt savu PIN kodu, to var izdarīt bankomātā Lielbritānijas teritorijā, kas piedāvā šo pakalpojumu.

Atkārtoti saņemt PIN kodu varat savā kontā www.paysera.com.

7. Kā es varu papildināt Paysera Visa debetkartes kontu?

Jūs varat iemaksāt savā kontā, izmantojot savu kontu vietnē www.paysera.com.

Laiks, kas nepieciešams, lai ieskaitītu līdzekļus kontā, ir atkarīgs no izmantotā iemaksas veida. Jūs nevarat iemaksāt savā kontā, veicot pārskaitījumu no kredītkartes. Iemaksāt var tikai naudas līdzekļus līdz maksimālajam pieļaujamam atlikumam kontā.

Par katru maksājumu var tikt piemērota komisijas maksa; lūdzu, skatiet tabulu Paysera kartes komisijas maksas. Jūsu kontam un kartei tiek piemēroti noteikti minimālie un maksimālie limiti un lietošanas prasības, kas pieejamas tabulā Paysera kartes komisijas maksas.

Tiklīdz būsim saņēmuši jūsu iemaksātos līdzekļus, tie būs jūsu kontā un pieejami lietošanai.

Var būt gadījumi, kad līdzekļu saņemšana jūsu kontā tiek atlikta līdz trīs darba dienām; tas var notikt, ja mums jāapstiprina darījums nosūtītāja bankā.

Ja kļūdaini tiek veikta pārmaksa jūsu kontā, mēs paturam tiesības norakstīt no konta summu, kas atbilst pārmaksātajai summai, lai labotu maksājuma darījumu.

Jūs esat atbildīgs par to, lai jūsu pieejamajā bilancē būtu pietiekami daudz līdzekļu, lai mēs varētu apstiprināt jūsu darījumus.

8. Kā notiek darījumi?

Pirmais solis ir sekot tirgotāja vai bankomāta instrukcijām, lai autorizētu darījumu.

Kartes darījums ir autorizēts, ja jūs:

 • ievadiet PIN kodu vai norādiet jebkuru citu drošības kodu;
 • pēc pieprasījuma sniedziet informāciju par savu karti vai jebkuru citu informāciju; vai
 • pielieciet pie vai pavelciet karti pāri karšu lasītājam.

Tāpat kā citām maksājumu kartēm mēs nevaram garantēt, ka tirgotājs vai bankomāts pieņems jūsu karti.

Konta darījumu esat autorizējis, kad piekļūstat savam tiešsaistes kontam, izmantojot savus personīgos drošības datus, un iesniedzat darījuma pieprasījumu. Jums jāpārliecinās, ka esat ievadījis pareizu bankas konta informāciju ikvienam maksājumam, kuru pieprasāt no sava konta.

Lai autorizētu darījumu vai veiktu grozījumus kontā, jums papildus var pieprasīt ievadīt vienreizēju piekļuves kodu vai citu drošības informāciju, ieskaitot biometrisko informāciju. Vienreizējas piekļuves kodi tiks nosūtīti uz jūsu kontā reģistrēto mobilā tālruņa numuru.

Tiklīdz darījums tiks autorizēts, mēs jūsu darījuma vērtību ieturēsim no jūsu kontā pieejamā atlikuma. Maksas var tikt atskaitītas autorizācijas laikā vai kad darījums ir apstiprināts caur Visa sistēmu. Katra darījuma atšifrējums, ieskaitot komisijas maksas, būs pieejams jūsu tiešsaistes kontā.

Kad būsim saņēmuši darījuma apstiprinājumu, 3 dienu laikā pārskaitīsim līdzekļus tirgotājam. Darījums tiks saņemts šādi:

 • Visa debetkartes darījumiem brīdī, kad mēs saņemam darījuma instrukcijas no tirgotāja vai bankomāta operatora;

9. Vai es varu atcelt darījumu?

Parasti jūs nevarat atsaukt darījuma apstiprinājumu, bet jūs, iespējams, varēsiet atsaukt autorizāciju darījumam, kas notiks nākotnē. Tomēr, ja ir panākta vienošanās par konkrētu datumu, jūs nevarat atsaukt maksājuma uzdevumu pēc darbadienas beigām pirms norunātā datuma.

Lai atsauktu autorizāciju atkārtotajiem maksājumiem no Visa debetkartes, jums jāinformē tirgotājs līdz darba dienas beigām pirms dienas, kurā darījumam bija jānotiek, un jānosūta paziņojuma kopija mums, ja tā tiek prasīts.

Mēs varam ieturēt maksu par atcelšanu, ja jūs atsaucat darījumu saskaņā ar šo punktu (skatīt Paysera kartes komisijas maksas).

10. Vai es varu maksāt ārvalstu valūtā?

Jūsu karte ir denominēta eiro. Ja veicat pirkumu vai skaidras naudas izmaksu no bankomāta citā valūtā, mēs konvertēsim summu uz eiro saskaņā ar VISA noteikto valūtas maiņas kursu darījuma apstrādes dienā, kas var atšķirties no faktiskā darījuma datuma.

Katram no šiem darījumiem tiks piemērota starptautiskā darījuma komisijas maksa (skatīt Paysera kartes komisijas maksas).

Kad Paysera Visa debetkartes kontā ieskaitāt līdzekļus valūtā, kas nav eiro, valūta tiek automātiski konvertēta pēc tajā brīdī spēkā esošā Izplatītāja valūtas maiņas kursa, kas tiek pastāvīgi atjaunināts un publicēts šeit.

Visas ārvalstu valūtas maiņas kursa izmaiņas tiek veiktas nekavējoties. Valūtas kurss darījumam, kas veikts citā valūtā, ne eiro, konkrētajā datumā pieejams vietnē www.visaeurope.com.

11. Vai ir kaut kas, ko nedrīkstu iegādāties ar savu Paysera Visa debetkarti?

Jūs nedrīkstat izmantot savu karti nelikumīgiem mērķiem. To nevar izmantot arī konkrētiem darījumiem, kas minēti Vispārīgajā Maksājumu veikšanas pakalpojumu līgumā (9. sadaļā) un mūsu mājaslapā.

12. Kā es varu pārbaudīt savu Paysera Visa debetkartes kontu?

Savu kontu varat pārbaudīt, droši tam pieslēdzoties mūsu vietnē. Konta izrakstā būs norādīta šāda informācija:

 • informācija par katra darījuma saņēmēju un atsauce, kas ļauj identificēt katru maksājuma darījumu;
 • darījuma summa, kas norādīta valūtā, kurā darījums tika veikts vai norakstīts no konta;
 • komisijas maksa par darījumu;
 • valūtas maiņas kurss, kas izmantots maksājuma darījumā (ja piemērojams); un
 • datums, kad darījums tika autorizēts vai publicēts kontā.

Šī informācija ir vienmēr pieejama jūsu tiešsaistes kontā bez maksas, un to pēc vajadzības var uzglabāt un reproducēt.

Konta izraksti papīra formātā pieejami pēc pieprasījuma, kā arī tiem tiek piemērota komisijas maksa (skatīt sadaļu "Cenas").

13. Cik ilgi Paysera VISA debetkarte būs derīga?

Jūsu karte būs derīga 4 gadus. Jūs nevarēsiet izmantot savu karti pēc tās derīguma termiņa beigām. Šis līgums tiek izbeigts, kad jūsu karte tiek anulēta vai tās derīguma termiņš beidzas, un karte netiek aizstāta.

Pēc kartes(-šu) derīguma termiņa beigām automātiski tiek izsniegta jauna karte(-es) (ja 90 dienu laikā līdz kartes derīguma termiņa beigām ir veikti maksājumu darījumi ar Karti un (vai) Paysera kontā), nosūtot uz adresi, ko esat norādījis www.paysera.com sistēmā.
Ja nevēlaties saņemt jaunu karti(-es) vai vēlaties, lai to piegādā uz citu adresi, jums tas ir jānorāda savā kontā www.paysera.com sistēmā ne vēlāk kā 30 dienas pirms kartes(-šu) derīguma termiņa beigām saskaņā ar www.paysera.com sistēmā sniegtajiem norādījumiem.

Par jaunas kartes(-šu) izsniegšanu un piegādi tiek piemērota standarta maksa, kas tiek automātiski atskaitīta no jūsu Paysera konta. Jauna karte(-s) netiek izgatavota vai piegādāta līdz visu attiecīgo komisijas maksu segšanai.

14. Vai Paysera Visa debetkartes kontam un kartei ir tēriņu ierobežojumi?

Jūs varat tērēt tikai tik naudu, cik pieejama jūsu kontā. Ierobežojumi attiecas arī uz skaidras naudas izņemšanu no bankomātiem, kā arī tēriņu summai un veikto darījumu skaitam var tikt piemēroti citi ierobežojumi. Skatīt Paysera kartes komisijas maksas un jūsu tiešsaistes kontu turpmākai informācijai.

Ja kāda iemesla dēļ darījums tiek pabeigts, kad jūsu kontā nav pietiekami daudz līdzekļu, tad jums mums jāatlīdzina iztrūkums, ja vien tas nav saistīts ar tirgotāja kļūdu, ar kuru veicāt darījumu.

Mēs varam ieturēt šo iztrūkumu no jebkuras kartes, kas jums ir pie mums, vai no jebkuriem līdzekļiem, kurus vēlāk iemaksājat savā kontā. Mēs varam apturēt jūsu karšu darbību, līdz tiek atjaunots negatīvais atlikums.

15. Ko darīt, ja no manis ir iekasēta pārāk liela maksa vai maksa par darījumiem, ko es neveicu?

Ja jūs apstrīdat darījumu, kas veikts ar jūsu karti, vispirms sazinieties ar tirgotāju, kas iespējams sniegs ātrāku risinājumu. Ja strīdu nevar atrisināt ar tirgotāju vai jūs apstrīdat kādu citu konta darījumu, sazinieties ar mums bez kavēšanās un jebkurā gadījumā 13 mēnešu laikā pēc tam, kad uzzinājāt par neatļautu vai nepareizi izpildītu maksājuma darījumu.

Ja esat mūs informējis, ka izpildītu maksājumu neesat autorizējis saskaņā ar šiem noteikumiem un esat veicis visus saprātīgos pasākumus, lai saglabātu drošu personalizētu drošības informāciju un savu karti, nevienam neatklātu PIN kodu vai drošības informāciju un neesat rīkojušies krāpnieciski, mēs:
a) atgriezīsim jums neatļautā maksājuma summu; un
b) atjaunosim debetēto maksājumu kontu tādā stāvoklī, kāds tas būtu bijis, ja neatļautais maksājums nebūtu noticis.

Bez tam mums vairs nebūs nekādas saistības pret jums. Ja jūsu norādītā maksājuma saņēmēja informācija nav pareiza, mēs neesam atbildīgi par maksājuma darījuma neizpildi vai kļūdainu izpildi, taču mēs pieliksim visas pūles, lai atgūtu līdzekļus, kas saistīti ar maksājuma darījumu, un paziņosim jums par iznākumu.

Jums ir tiesības pieprasīt atmaksu saistībā ar darījumiem, ja:

 • darījums netika autorizēts saskaņā ar šiem noteikumiem;
 • mēs esam atbildīgi par darījumu, kuru neizdevās izpildīt vai izpildījām kļūdaini.

 

Šajā gadījumā mēs jums atmaksāsim neizpildītā vai kļūdainā maksājuma darījuma summu un atjaunosim maksājumu kontu tādā stāvoklī, kādā tas būtu bijis, ja kļūdainais maksājuma darījums nebūtu noticis. Mēs jums atmaksāsim arī:
a) jebkuras tiešās komisijas maksas, par kurām esat atbildīgs; un
b) visus procentus, kas jums jāmaksā, ja maksājuma darījums netiek izpildīts vai tiek veikts nepareizi.

16. Kas būtu jāzina par drošību?

Jums drošā vietā jāglabā sava karte un drošības dati, kā arī neļaujiet kādam citam tos uzzināt vai izmantot. Nekad nevienam neatklājiet savu PIN kodu vai drošības informāciju un neglabājiet PIN kodu kopā ar karti. Drošības informācijā ietilpst jūsu pieslēgšanās dati un parole, kas tiek izmantota, lai piekļūtu jūsu kontam vai jebkurai citai vietnei, kurā tiek glabāta jūsu kartes vai konta informācija. Mēs iesakām arī regulāri pārbaudīt konta atlikumu, pieslēdzoties savam kontam mūsu vietnē vai sazinoties ar Klientu apkalpošanas centru.

17. Ko darīt, ja tiek pazaudēta vai nozagta mana Paysera Visa debetkarte vai tiek apdraudēta mana konta informācija?

Ja pazaudējat savu karti vai tā tiek nozagta, vai jums ir aizdomas, ka kāds cits ir uzzinājis jūsu PIN kodu vai drošības informāciju vai piekļuvis jūsu kontam bez jūsu atļaujas, jums tas nekavējoties jāpaziņo mums, piezvanot mums vai pieslēdzoties savam kontam mūsu vietnē un paziņojot mums.

Jūsu karte nekavējoties tiks atcelta, un jūsu konts, iespējams, tiks bloķēts. Mums ir īpaša līnija pazaudētu vai nozagtu karšu gadījumiem; numurs ir +370 5 207 1558, un par zvaniem tiek piemērota standarta ģeogrāfiskā likme.

Ja pēc ziņošanas par nozaudētu karti atrodat karti, nelietojiet to. Pārgrieziet to uz pusēm caur paraksta logu, magnētisko sloksni un mikroshēmu.

Ja lūgsiet mums tā rīkoties un ar nosacījumu, ka jūs sniedzat informāciju un palīdzību, ko mēs no jums pieprasām, mēs izmeklēsim visus apstrīdētos darījumus vai jūsu kartes vai konta ļaunprātīgu izmantošanu.

Ja izmeklēšanas laikā tiek atklāts, ka jūs esat atļāvis jebkuru no apstrīdētajiem darījumiem vai arī esat rīkojies krāpnieciski vai ar rupju nolaidību (piemēram, neglabājot savu karti, drošības informāciju vai PIN kodu vai nekavējoties neinformējot mūs, uzzinot par nozaudēšanu, zādzību, piesavināšanos vai neatļautu kartes vai konta izmantošanu), mēs neatmaksāsim darījuma summu un jūs būsiet pilnībā atbildīgs par visiem zaudējumiem, kas radušies kartes vai konta neatļautas lietošanas dēļ.

Ja izmeklēšana parādīs, ka jūs neesat rīkojies krāpnieciski vai ar rupju neuzmanību, jūsu maksimālie zaudējumi vai atbildība mums par jebkuru neatļautu darījumu būs ierobežota līdz 50 eiro, un mēs veiksim atmaksu cik drīz vien iespējams, un katrā ziņā ne vēlāk kā darba dienas beigās pēc dienas, kad mēs saņēmām jūsu paziņojumu.

18. Vai, man nepaziņojot, varat bloķēt darījumu?

Mēs varam atteikties apmaksāt darījumu:

 • ja mēs uztraucamies par jūsu kartes vai konta drošību vai mums ir aizdomas, ka jūsu karte vai konts tiek izmantots neatļautā vai krāpnieciskā veidā;
 • ja darījuma laikā jūsu kontā nav iemaksāts pietiekami daudz līdzekļu, lai segtu darījuma summu un visas piemērojamās maksas;
 • ja jūsu kontā ir negatīva bilance;
 • ja mums ir pamatots iemesls uzskatīt, ka jūs nelietojat karti vai kontu saskaņā ar šiem noteikumiem;
 • ja mēs uzskatām, ka darījums ir potenciāli aizdomīgs vai nelikumīgs (piemēram, ja mēs uzskatām, ka darījums tiek veikts krāpnieciski); vai
 • sakarā ar kļūdām, kļūmēm (mehāniskām vai citādām) vai tirgotāju, maksājumu apstrādātāju vai tādu maksājumu shēmu kā Visa, SEPA, BACS, CHAPS vai citu atteikšanos apstrādāt darījumu.

 

Ja mēs noraidīsim darījumu, nekavējoties saņemsiet iemeslu, ja tas būs iespējams un nebūs pretlikumīgi. Jūs varat labot visu mūsu rīcībā esošo informāciju, kuras dēļ mēs, iespējams, esam atteikušies no darījuma, sazinoties ar Klientu apkalpošanas centru.

Karte arī var tikt pastāvīgi bloķēta un atcelta, ja ievadāt nepareizu PIN kodu 3 (trīs) reizes pēc kārtas bankomātā un tirdzniecības vietā.

Mēs uz laiku varam pārtraukt kartes izmantošanu svarīgu iemeslu dēļ (uzturēšanas vai attīstības darbi, programmatūras maiņa u.c.).

19. Vai es varu atcelt savu Paysera Visa debetkartes kontu un karti?

Jums ir likumīgas tiesības atcelt savu kontu un karti 14 dienu laikā no konta atvēršanas dienas, par to nemaksājot nekādu soda naudu, un mēs atlīdzināsim visas karšu izsniegšanas maksas. Mēs varam ieturēt komisijas maksu par kartes atcelšanu, ja mums jau radušies izdevumi, pasūtot karti uz jūsu vārda. Jūs varat arī atcelt savu karti jebkurā laikā pēc 14 dienu perioda, sazinoties ar Klientu apkalpošanas centru. Jums atcelto karti vajadzētu arī pārgriezt uz pusēm caur paraksta logu, magnētisko sloksni un mikroshēmu.

Visas komisijas maksas tiks sadalītas līdz līguma izbeigšanas brīdim, un visas iepriekš samaksātās maksas tiks atlīdzinātas proporcionāli. Jums nebūs tiesību uz naudas atmaksu, kuru jau esat iztērējis par darījumiem, kas ir apstiprināti vai rezervēti vai par jebkādām maksām par kartes vai konta izmantošanu pirms kartes vai konta atcelšanas vai termiņa beigām.

20. Vai mans Paysera Visa debetkartes konts var tikt atcelts?

Mēs varam atcelt jūsu kontu un šo līgumu, brīdinot jūs par to vismaz divus mēnešus iepriekš. Atcelšanas iemesli var būt:

 • ja beidzas šā līguma vai jūsu kartes derīguma termiņš;
 • ja jūs pārkāpjat svarīgu šā līguma daļu vai atkārtoti pārkāpjat līgumu un savlaicīgi neatrisināt jautājumu;
 • ja jūs rīkojaties tādā veidā, kas apdraud vai ļaunprātīgi ietekmē mūsu darbiniekus vai kādu no mūsu pārstāvjiem; vai
 • ja nemaksājat radušās komisijas maksas vai neatmaksājat negatīvo kartes atlikumu.

Mēs arī varam atcelt jūsu karti vai nekavējoties bloķēt jūsu kontu, ja:

 • mums ir aizdomas par neatļautu vai krāpniecisku jūsu kartes vai konta izmantošanu;
 • ir citas drošības problēmas;
 • tas jādara, lai ievērotu likumu;
 • ja nemaksājat radušās komisijas maksas vai neatmaksājat negatīvo kartes atlikumu;
 • ir citi iemesli šādām darbībām saskaņā ar tiesību aktiem vai Vispārīgo Maksājumu veikšanas pakalpojumu līgumu.

 

Mēs varam arī liegt piekļuvi jūsu kartei un/vai kontam, ja mēs uzskatām, ka pastāv noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas vai terorisma finansēšanas, krāpšanas vai citas noziedzīgas darbības risks. Ja mums būtu jāveic šīs darbības, kur iespējams, mēs tās paskaidrotu, izņemot gadījumus, kad to ierobežo likums.

Šajos apstākļos jums jāinformē mūs, ko darīt ar kontā esošajiem līdzekļiem. Tas jāizdara 3 mēnešu laikā pēc datuma, kad mēs jums paziņojam par jūsu konta atcelšanu.

21. Vai es varu saņemt atpakaļ naudu, kad esmu to iemaksājis kontā?

Jūs varat dzēst konta atlikumu, naudu iztērējot, izņemot skaidru naudu bankomātos vai to pārskaitot. Skatiet Paysera kartes komisijas maksas informācijai par piemērojamām komisijas maksām.

Varat arī pieprasīt atmaksāt kontā esošos līdzekļus, sazinoties ar Klientu apkalpošanas centru un apstiprinot, ka jūsu karte ir iznīcināta, to sagriežot. Mēs pārskaitīsim līdzekļus atpakaļ jums bez maksas, ja vien:

 • jūs nepieprasāt atmaksu pirms šī līguma izbeigšanas vai termiņa beigām;
 • jūs neatceļat šo līgumu pirms jebkādas vienošanās par izbeigšanu vai termiņa beigām; vai
 • jūs nepieprasāt atmaksu vairāk nekā gadu pēc šī līguma izbeigšanas vai termiņa beigām.
Ja kāda no šīm situācijām ir piemērojama, mēs ieturēsim papildu komisijas maksas.

 

Visos citos gadījumos par elektroniskās naudas atmaksu netiek piemērota papildu maksa. Elektroniskās naudas dzēšanas gadījumā jūs maksājat regulāru komisijas maksu par naudas pārskaitījumu vai izņemšanu, kas ir atkarīga no jūsu izvēlētā elektroniskās naudas pārskaitīšanas/izņemšanas veida.

Tiek piemērota standarta Paysera komisijas maksa par naudas pārskaitīšanu/izņemšanu.

Visi naudas līdzekļi tiks atgriezti jūsu izvēlētajā bankas kontā. Mēs paturam tiesības redzēt pierādījumus par jūsu īpašumtiesībām uz bankas kontu, pirms pārskaitām līdzekļus uz to. Lai mēs varētu izpildīt mūsu juridiskos pienākumus, mēs varam lūgt jūs sniegt mums noteiktu informāciju, piemēram, identifikācijas dokumentus, pirms apstrādājam jūsu naudas atgriešanas pieprasījumu. Ja mēs nevaram atmaksāt līdzekļus jūsu norādītajā kontā no mums neatkarīgu iemeslu dēļ, mēs par to jūs nekavējoties informēsim. Pēc tam lūgsim jūs norādīt citu kontu vai sniegt papildu informāciju, kas nepieciešama līdzekļu atmaksai (maksājuma veikšanai).

Lūdzu, skatiet arī 29. sadaļu zemāk par apstākļiem, kādos mēs jums naudas līdzekļus neatgriežam.

22. Vai mana Paysera Visa debetkartes konta nauda ir aizsargāta tāpat kā mans bankas konts?

Konts un saistītā karte ir elektroniskās naudas produkts, un, lai arī tas ir produkts, kuru regulē Finanšu uzraudzības iestāde, uz to neattiecas finanšu pakalpojumu kompensācijas shēma. Nav citu kompensācijas shēmu, lai segtu zaudējumus, kas pieprasīti saistībā ar kontu un ar to saistīto karti. Mēs tomēr nodrošināsim, ka visi jūsu saņemtie līdzekļi tiek turēti nodalītā kontā, lai gadījumā, ja mēs kļūtu maksātnespējīgi, jūsu līdzekļi tiktu aizsargāti pret mūsu kreditoru prasībām.

23. Kā rīkoties, ja vēlos izteikt pretenziju?

Ja kaut kādā veidā neesat apmierināts ar savu karti un kontu vai tā pārvaldīšanu, varat sazināties ar Klientu apkalpošanas centru, lai mēs varētu izmeklēt apstākļus jūsu labā. Visas jūsu sūdzības tiks izskatītas ātri un taisnīgi.

Mēs darīsim visu iespējamo, lai visus sūdzības punktus risinātu pa e-pastu. Mēs atbildēsim 15 darba dienu laikā pēc sūdzības saņemšanas. Ja šajā termiņā nevar sniegt pilnu atbildi, mēs to nosūtīsim 35 darba dienu laikā.

Ja mēs nevaram atrisināt problēmu jūsu labā, par Karšu izdevēja (Contis Financial Services Limited) sniegtajiem pakalpojumiem varat sazināties ar Finanšu ombuda dienestu; adrese: Exchange Tower, London, E14 9SR, tālrunis (no fiksētajiem tālruņiem): +44 (0)800 023 4 567, tālrunis (no mobilajiem tālruņiem): +44 (0)300 123 9 123, tālrunis zvaniem ārpus Apvienotās Karalistes: +44 (0)20 7964 0500 un e-pasts: complaint.info@financial-ombudsman.org.uk.

24. Kā rīkoties, ja mainu savus datus?

Jums jāinformē mūs pēc iespējas ātrāk, ja maināt vārdu, uzvārdu, adresi, tālruņa numuru, mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi. Saziņai ar jums par jūsu kontu izmantosim jaunāko norādīto kontaktinformāciju. Jebkurš jums nosūtīts e-pasts vai SMS īsziņa tiks uzskatīta par saņemtu, tiklīdz mēs to būsim nosūtījuši. Nebūsim atbildīgi pret jums, ja būs mainījusies jūsu kontaktinformācija un jūs mūs nebūsiet informējuši.

25. Kas notiks ar manu personīgo informāciju?

Mēs esam jūsu personas datu pārzinis, ko izmantosim, lai atvērtu, administrētu un pārvaldītu jūsu kontu. Ar šo jūs piekrītat, ka mēs varam piekļūt, apstrādāt un uzglabāt visu informāciju, ko mums sniedzat, lai nodrošinātu jums maksājumu pakalpojumus. Papildu informācijai par jūsu personas datu apstrādi lūdzu skatīt mūsu Privātuma politiku.

26. Vai šie noteikumi var mainīties?

Mēs varam mainīt šos noteikumus, informējot jūs pa e-pastu vai citiem apstiprinātiem saziņas veidiem vismaz 60 dienas pirms izmaiņu stāšanās spēkā.

Mēs pieņemsim, ka jūs piekrītat izmaiņām. Ja jūs tām nepiekrītat, jums jāinformē mūs pirms izmaiņu stāšanās spēkā un mēs nekavējoties atcelsim jūsu kontu. Ja jūs atceļat savu kontu šādā veidā, mēs jums atgriezīsim visu konta atlikumu.

Atjaunināta noteikumu versija, kā arī paziņojumi par izmaiņām vienmēr būs pieejami mūsu vietnē. Jums regulāri jāpārbauda mūsu vietne un jūsu tiešsaistes konts, lai uzzinātu par paziņojumiem un izmaiņām.

27. Kad var tikt pārtraukta Paysera Visa debetkartes un konta lietošana?

Laiku pa laikam var tikt pārtraukta iespēja izmantot karti vai kontu, piemēram, kad veicam sistēmu apkopi. Ja tas notiek, iespējams, jūs nevarat:
a) izmantot savu karti pirkumu apmaksai vai skaidras naudas izņemšanai no bankomātiem un/vai
b) iegūt informāciju par jūsu kontā pieejamajiem līdzekļiem un/vai par pēdējiem darījumiem.

Turklāt mēs nevaram garantēt, ka tirgotājs pieņems jūsu karti tāpat kā citas maksājumu kartes vai ka mēs obligāti apstiprināsim jebkuru darījumu. Tas var būt saistīts ar sistēmas problēmu, kaut ko, kas nav mūsu kontrolē, lai izpildītu juridiskās un normatīvās prasības, vai tāpēc, ka mēs esam apturējuši, ierobežojuši vai atcēluši jūsu kontu vai atteikušies to aizstāt saskaņā ar šiem noteikumiem.

28.Kas ir mūsu atbildība?

Ja mēs nepareizi atskaitīsim līdzekļus no jūsu konta, mēs tos atmaksāsim. Ja vēlāk noskaidrosim, ka atmaksātā summa faktiski tika pareizi atskaitīta, mēs to varam atskaitīt no jūsu pieejamā atlikuma un ieturēt komisijas maksu. Ja jums nav pietiekama pieejamā atlikuma, jums pēc pieprasījuma tas nekavējoties jāatmaksā.

Ja neatļauti darījumi notiek pēc tam, kad esat mums paziņojis par savas kartes vai konta nozaudēšanu, zādzību, kompromitēšanu vai neatļautu izmantošanu, un jūs neesat rīkojies krāpnieciski vai pārkāpjot šos noteikumus, mēs būsim atbildīgi.

Mēs nebūsim atbildīgi:

 • jebkurā gadījumā, ja komersants atsakās pieņemt jūsu karti;
 • par visiem mūsu pakalpojumu vai trešo personu, uz kuriem mēs paļaujamies, pildot savas saistības, pakalpojumu pārtraukumiem vai traucējumiem;
 • par atteikumu atļaut darījumu;
 • par jūsu kartes vai konta atcelšanu vai lietošanas apturēšanu;
 • par zaudējumiem, kas radušies nespējas izmantot karti vai piekļūt kontam dēļ sakarā ar traucējumiem;
 • par jebkādiem tiešiem vai netiešiem zaudējumiem vai kaitējumu, kas jums varētu rasties, ieskaitot ieņēmumu zaudējumus, reputācijas, labas gribas, iespējas vai paredzamo uzkrājumu zaudēšanu, pilnīgas vai daļējas lietošanas dēļ vai sakarā ar nespēju izmantot karti, mobilo lietotni, vietni vai kontu vai jūsu kartes vai konta izmantošanu, ko veic trešā persona (ja likumā nav noteikts citādi);
 • par visu ar jūsu karti iegādāto preču vai pakalpojumu kvalitāti, drošību, likumību vai jebkuru citu aspektu; un
 • par jebkādiem neparastiem un neparedzamiem apstākļiem, kurus nevaram kontrolēt, neatkarīgi no tā, ko tie izraisījuši.

Nekas no šiem noteikumiem neattiecas uz atbildību par nāvi vai miesas bojājumiem neuzmanības dēļ vai par krāpšanu vai krāpniecisku sagrozīšanu, kā arī par likumā noteikto atbildību, kuru nevar izslēgt vai grozīt ar pušu vienošanos.

29. Kādos gadījumos var tikt ieturēta komisijas maksa (papildus vietnē norādītajām)?

Mēs varam ieturēt no jums visas pamatotās maksas, kas rodas, lai apturētu jūsu kartes vai konta izmantošanu un atgūtu visus naudas līdzekļus, kas jums pienākas jūsu darbību rezultātā, ja:

 • krāpnieciski izmantojat savu karti vai kontu;
 • nelietojat savu karti vai kontu saskaņā ar šiem noteikumiem; vai
 • esat bijuši nolaidīgi, piemēram, nespējot aizsargāt savu karti vai PIN kodu vai nekavējoties neinformējot mūs par to, ka jūsu karte ir pazaudēta, nozagta vai to izmantojusi trešā persona, vai ja jūsu konts ir ticis apdraudēts.

Šādos gadījumos mēs neatmaksāsim darījumus un paturam tiesības ieturēt no jums visas pamatotās izmaksas, kas rodas, lai apturētu jūsu konta izmantošanu un atgūtu visus naudas līdzekļus, kas pienākas jūsu darbību rezultātā.

Ja jūs neesat rīkojies krāpnieciski vai rupji nolaidīgi un esat izmantojis jūsu karti un kontu saskaņā ar šiem noteikumiem, jūsu maksimālā atbildība par neatļautiem darījumiem, kas saistīti ar pazaudētas vai nozagtas kartes vai informācijas izmantošanu, pirms jūs mūs informējat, būs 50 eiro.

Mēs varam ieturēt papildu maksu, ja mums jāveic manuāla iejaukšanās, lai pabeigtu maksājumu vai labotu kļūdu kontā, ko izraisījusi jūsu kļūda vai izlaidums.

30. Vai man ir atļauts dot piekļuvi trešo personu pakalpojumu sniedzējiem?

Jūs varat atļaut regulētiem trešo personu pakalpojumu sniedzējiem (“TPPS”) (ieskaitot kontu informācijas pakalpojumu sniedzējus (“KIPS”) un maksājumu iniciēšanas pakalpojumu sniedzējus (“MIPS”)) piekļūt jūsu tiešsaistes kontam; vai nu lai veiktu maksājumus, iegūtu kontu atlikumus, vai iegūtu informāciju par iepriekšējiem darījumiem.

Pirms dot piekrišanu TPPS, jums vajadzētu:
a) pārliecināties, ka TPPS ir pilnvarots un ka tam ir pareizas normatīvās atļaujas;
b) pārbaudīt, kādam piekļuves līmenim jūs piekrītat, kā jūsu konts tiks izmantots un cik lielā mērā jūsu dati tiks koplietoti ar trešajām personām; un
c) iepazīties ar savām saistībām un tiesībām, kas izriet no TPPS līguma, jo īpaši ar jūsu tiesībām atsaukt piekrišanu piekļūt jūsu kontam.

Mēs neesam viena no pusēm vai atbildīgi par jebkuru vienošanos starp jums un TPPS.

Ievērojot visas atmaksas tiesības, kas jums var rasties saskaņā ar šiem noteikumiem, mēs neuzņemamies atbildību par:
a) jebkādiem zaudējumiem, kas saistīti ar TPPS izmantošanu un līguma ar TPPS noslēgšanu; un
b) jebkurām darbībām, ko veic TPPS attiecībā uz pakalpojuma lietošanas apturēšanu vai pārtraukšanu vai jebkādiem no tā izrietošiem zaudējumiem.

31. Vai es varu nodot savas tiesības vai pienākumus saskaņā ar šiem noteikumiem?

Bez mūsu iepriekšējas rakstiskas piekrišanas jūs nedrīkstat nodot jebkuras tiesības vai pienākumus, kas jums var rasties saskaņā ar šiem noteikumiem, kādai citai personai. Mēs varam nodot šo noteikumu priekšrocības un apgrūtinājumus jebkurai citai personai jebkurā laikā, par to jūs informējot divus mēnešus iepriekš. Ja mēs to darīsim, jūsu tiesības netiks ietekmētas.

32. Piemērojamais likums

Visa saziņa ar jums un kartes izdevēju Contis Financial Services Ltd notiks angļu valodā.

Attiecībā uz karšu izdevēja (Contis Financial Services Limited) sniegtajiem pakalpojumiem tiek piemēroti Anglijas likumi un Anglijas tiesu ekskluzīvā jurisdikcija.

Pakalpojumiem, kurus sniedz Izplatītājs, ir piemērojama jurisdikcija, kas noteikta Vispārīgajā maksājumu veikšanas pakalpojumu līgumā.

33. Kādas ir komisijas maksas un limiti?

Jums jāmaksā par karšu uzturēšanu, maksājumu darījumiem un citiem darījumiem, kurus esam noteikuši par kartes izsniegšanu. Komisijas maksas ir norādītas sadaļā Paysera kartes komisijas maksas.

Jūs apstiprināt, ka esat iepazinies ar karšu pakalpojumu komisijas maksām.

Apstiprinot šos noteikumus, jūs sniedzat neatgriezenisku piekrišanu automātiski ieturēt komisijas maksas no jūsu kontiem, kas pieejami www.paysera.com sistēmā.

Jūsu Paysera Visa debetkarti un kontu izsniedz uzņēmums Contis Financial Services Ltd, kuru Finanšu vadības iestāde ir pilnvarojusi izsniegt elektronisko naudu (reģistrācijas numurs: 900025) un kas ir Visa dalībnieks. Galvenā biroja reģistrētā adrese ir Navigation House, Belmont Wharf, Skipton, North Yorkshire, Apvienotā Karaliste BD23 1RL.

Lūdzu ņemt vērā, ka Paysera Visa debetkarte un konts ir elektroniskās naudas produkts un, kaut arī to regulē Finanšu vadības iestāde, uz to neattiecas finanšu pakalpojumu kompensācijas shēma. Mēs garantējam, ka visi līdzekļi tiek turēti nodalītā kontā, lai maz ticamā gadījumā, ja Contis Financial Services Ltd kļūtu maksātnespējīga, jūsu līdzekļi būtu aizsargāti pret kreditoru prasībām.

Paysera Visa Debetkartes konta noteikumi (derīga līdz 16.09.2019)