Aukso prekyba internetu

Pinigų perkamosios galios išlaikymas technologijų amžiuje

Nuo šiol visi Paysera klientai gali įsigyti aukso (XAU) per Paysera. Ši tauriųjų metalų prekybos funkcija sukurta tiems, kurie siekia išlaikyti turimų pinigų pirkimo galią.

Paysera saugyklose saugomas aukso monetas bei luitus Paysera klientai gali atsiimti ir fiziškai.

#

Fizinio aukso vertė – ar auksas yra investicija?

Tikrieji pinigai, stabilumo garantas

Auksas bei kiti taurieji metalai nėra įprastos valiutos kaip kad eurai ar doleriai. Tai yra tikrieji pinigai, mainams naudojami jau tūkstantmečius. Nėra ko stebėtis, žinant, kad tradiciniai, visiems žinomi, popieriniai pinigai turi nenugalimą tendenciją nuvertėti. Tuo tarpu taurieji metalai išlaiko savo vertę ir paklausą net krizių laikotarpiu.

Dėl šios priežasties centriniai pasaulio šalių bankai savo lėšas saugo aukso forma. Dabar greitai ir paprastai pirkti auksą internetu gali ir visi Paysera klientai.

Vis dėlto, auksas nelaikomas investicija. Jo paskirtis nėra aktyvus pajamų generavimas, bet turimų pinigų perkamosios galios išlaikymas. Tai pagrindinė priežastis, kodėl auksą pirkti verta, o ypač finansinių neramumų laikotarpiais.

Prekyba auksu

Ką galima daryti su tauriaisiais metalais?

Pirkimas

Bet kokia prieinama Paysera klientams valiuta gali būti keičiama į auksą. Ne visi gali iš karto sau leisti nusipirkti visą tauriojo metalo monetą ar luitą. Dėl šios priežasties galimas aukso pirkimas mažesnėmis dalimis. Internetu įsigyto tauriojo metalo vertė bus atvaizduojama sąskaitoje tiek tauriojo metalo svoriu, tiek jūsų pasirinkta valiuta.

Svarbu žinoti, kad didesni brangiųjų metalų lydiniai reikalauja mažesnių gamybos kaštų, todėl tai atsispindi ir jų kainoje.

Pardavimas

Kaip ir kitas valiutas, įsigytą auksą klientai gali parduoti atgal Paysera už viešai skelbiamas aukso prekybos kainas. Tai padaryti galima bet kuriuo metu, klientams patogiu būdu – per Paysera internetinę platformą ar mobiliąją programėlę.

Siuntimas

Paysera klientai taip pat gali persiųsti auksą kitiems Paysera naudotojams. 

Ir nors auksu negalima atsiskaityti už prekes ar paslaugas, tačiau, sąskaitoje pritrūkus pinigų, taurieji metalai gali būti automatiškai konvertuojami į valiutą, kuria atsiskaitymas galimas.

Atsiėmimas

Fizinės aukso monetos ir luitai išduodami Paysera klientų aptarnavimo centre, Vilniuje, arba užsisakius ir apmokėjus siuntos pristatymą į bet kurią pasaulio šalį. Nusipirkus aukso ir jo neatsiėmus per dvi darbo dienas pradedamas taikyti aukso saugojimo mokestis. Atsiėmus fizinį auksą, XAU nurašomas nuo kliento tauriųjų metalų sąskaitos.

Ar saugu pirkti auksą internetu?

Vykdant prekybą auksu, kaip ir teikiant kitas paslaugas, Paysera užtikrina aukščiausio lygio saugumą. Fizinei tauriųjų metalų prekybai taikomas „Tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymas“. Paysera yra įtraukta ir į Lietuvos prabavimo rūmų sąrašą įmonių, prekiaujančių aukso lydiniais, kuris taip pat įpareigoja užtikrinti skaidrią ir nepriekaištingą veiklą.

Pirkti auksą internetu yra taip pat saugu kaip ir naudotis visiems įprasta elektronine bankininkyste. Viso proceso metu Paysera užtikrina saugų prisijungimą ir naudojimąsi Paysera sistema.

#
#

Kaip nusipirkti aukso?

Norėdami įsigyti tauriųjų metalų, turite būti pilnai identifikuoti Paysera klientai bei susipažinti su šios paslaugos sąlygomis.

Nusipirkti aukso galite per Paysera mobiliąją programėlę, kuri prieinama iOS ir Android telefonams.

Tauriųjų metalų mainų funkciją bei monetų ir luitų kainas visada matysite telefone:

  • Prisijunkite prie Paysera programėlės;
  • Spauskite Daugiau;
  • Tada – Taurieji metalai;
  • Ir išsirinkite norimą lydinį arba pirkite dalimis.

Tauriųjų metalų kaina

Aukso pirkimui, pardavimui ir laikymui yra taikomi tam tikri mokesčiai. Daugelyje šalių, kaip ir Lietuvoje, auksas nėra apmokestinamas pridėtinės vertės mokesčiu (PVM).

#
#

Sužinok daugiau

Aukso pirkimas Paysera sistemoje galimas tik Paysera klientams. Nemokamą sąskaitą galite atsidaryti vos per kelias minutes, naudodamiesi Paysera mobiliąja programėle iOS ir Android įrenginiuose. Dėl išsamesnės informacijos susisiekite su Paysera klientų aptarnavimo centru arba skaitykite mūsų atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.