Okno płatności Paysera Checkout

Okno płatności widoczne dla nabywców w sklepach internetowych, które pobierają płatności online za pośrednictwem Paysera Checkout, jest już dobrze znane klientom w krajach bałtyckich. Jest ono stale ulepszane, aby kroków płatności było coraz mniej i aby były one jeszcze prostsze.

#

Jak wygląda standardowy proces płatności poprzez Paysera Checkout?

Liczba kroków podczas zakupu może się różnić w zależności od banku nabywcy. Przykład pokazuje płatność za pośrednictwem banku SEB.

#

Wybór banku

#
#

Logowanie do banku i wyrażenie zgody na prawa dostępu

#
#

Potwierdzenie płatności i automatyczne przekierowanie z powrotem do sklepu internetowego

#

Nowość! Płatność bez skierowania do banku 

Aby nabywca kupujący produkt musiał wykonać jak najmniej kroków płatności, potwierdzenie płatności jest możliwe bez opuszczania okna płatności Paysera – bez przekierowywania na stronę banku. Ta funkcjonalność jest obecnie dostępna wybierając do opłaty banki SEB i Swedbank (przy pobieraniu płatności za pośrednictwem UIP). 

Aby skorzystać z tej nowości, należy wybrać tę funkcjonalność w ustawieniach projektu pobierania płatności.W przeciwnym razie Twoi  klienci zobaczą przedstawiony powyżej standardowy proces płatności z przekierowaniem do banku. 

Zaleta: Klient nie jest przekierowywany na stronę swojego banku, wszystkie kroki potwierdzenia płatności odbywają się w oknie płatności Paysera. 

Dokonując płatności za pośrednictwem SEB na Litwie, Łotwie i w Estonii

#

Logowanie

#
#

Potwierdzenie płatności

(jeśli klient ma tylko jedno konto)

#

Dokonując płatności za pośrednictwem banku Swedbank na Litwie

#

Logowanie

#
#

Zgoda

#
#

Potwierdzenie płatności

#

Jak skrócić proces dokonywania płatności? 

Rezygnacja z dodatkowych zgód 

Aby skrócić proces płatności, można zrezygnować z dodatkowego kroku weryfikacji. Po wykonaniu tego, nabywca zostanie od razu przekierowany do okna płatności, tj. nabywca nie będzie musiał osobno potwierdzać zgody na przetwarzanie informacji o płatniku. 

Jak to zrobić? Aby skorzystać z tej funkcji, trzeba zaktualizować wtyczkę (plugin) Paysera lub integrację API i powiadomić Centrum Obsługi Klienta Paysera o włączeniu tej funkcji. 

#

Płatność z potwierdzeniem (stary model) 

#

Płatność bez potwierdzenia (nowy model)

#

Szybsza weryfikacja numeru PESEL

Usługa będzie dostępna dla klientów banków SEB i Swedbank.

Ta funkcja jest najbardziej aktualna dla tych sklepów internetowych, w których zakupy wymagają weryfikacji numeru PESEL. Korzystanie z nowych ustawień na stronie technicznej witryny sprawi, że weryfikacja numeru PESEL stanie się szybsza i dokładniejsza. Klient nie będzie już musiał sam wpisywać swojego numeru PESEL, zostanie on podany automatycznie przez sprzedawcę, a system go zweryfikuje. 

Co by się zmieniło po aktualizacji funkcji?  

Po podaniu numeru PESEL w linku płatności w niektórych przypadkach przeprowadzalibyśmy weryfikację już na etapie dokonywania płatności i:
a) jeśli numer PESEL nie zgadzałby się, system zgłosiłby taką rozbieżność i klient nie byłby w stanie kontynuować płatności;
b) jeśli numer PESEL by się zgadzał, klient byłby przekierowany do dalszego potwierdzenia płatności. W wiadomości zwrotnej o zrealizowanej płatności zostałby dodany nowy parametr, informujący o zgodności kodu płatności.

Zaleta: 

Do tej pory system przepuszczał płatność, nawet jeśli numer PESEL się nie zgadzał, a wtedy sprzedawca musiał dokonywać zwrotu. Wprowadzone zmiany pozwolą na uniknięcie tego, ponieważ sprzedawca od razu zorientuje się, że numer PESEL się nie zgadza i płatność nie zostanie zrealizowana.

#

Już wkrótce! Jeszcze wygodniejsze pobieranie płatności  

Płatności cykliczne

Już wkrótce dostępne będą okresowe płatności w ramach UIP, gdy określona kwota będzie co pewien czas pobierana z rachunku bankowego nabywcy. Obciążenie konta bankowego jest tańsze niż okresowa płatność kartą, która również jest już dostępna w naszym systemie. 

Ta usługa będzie szczególnie przydatna dla tych, którzy sprzedają różne abonamenty, niezależnie od tego, czy jest to sprzedaż publikacji, biletów na siłownię czy zajęć prywatnych lub grupowych, za które zwykle trzeba zapłacić co pewien czas. 
Usługa będzie dostępna dla klientów banków SEB i Swedbank na Litwie, Łotwie i w Estonii.

#

Wybór konta po stronie banku

Już wkrótce klient nie będzie przekierowywany z powrotem na stronę Paysera, aby wybrać konto do płatności – wszystko będzie się odbywać po stronie banku. Przyspieszy to proces płatności i zwiększy satysfakcję kupujących. Ta usługa będzie dostępna dla klientów banków SEB i Swedbank na Litwie, Łotwie i w Estonii, a także dla użytkowników banków Šiaulių bankas i Medicinos bankas na Litwie.

#