Otwarcie konta oszczędnościowego online

Obywatelom Bułgarii i cudzoziemcom
Elektroniczne zgłoszenie serwisowe - postęp można śledzić przez telefon lub e-mail, awsparcie klientajest oferowane nawetw 14 językach.

Oszczędzaj cenny czas i wysiłek korzystając z usług Paysera!
#
#
#

Niskie, konkurencyjne ceny. Więcej informacji znajdziesztutaj

#

Obsługa klienta przez e-mail lub telefon

#

Szczegóły dotyczące każdego etapu procesu

#

Wszechstronne wsparcie ze strony naszego zespołu w przygotowaniu niezbędnych dokumentów

Kto na tym korzysta?

  • Dla osób, które chcą założyć prywatną firmę w Bułgarii 
  • Mogą to być obywatele Bułgarii lub obcokrajowcy.
#
#

Po co jest potrzebne konto oszczędnościowe?

W przypadku rejestracji nowego przedsiębiorstwa

Aby założyć prywatną firmę w Bułgarii, konieczne jest posiadanie konta oszczędnościowego. Konto służy do gromadzenia kapitału zakładowego przed zarejestrowaniem spółki w rejestrze komercyjnym.

⚠️
Rachunek oszczędnościowy NIE JEST rachunkiem płatniczym i nie może być wykorzystywany do płatności przychodzących i wychodzących, które nie są związane z kapitałem zakładowym

Kroki otwarcia konta oszczędnościowego

#
#

Przyszły kierownik lub przedstawiciel firmy rejestruje sięw aplikacji mobilnej Payserajako osoba fizyczna i wypełniakwestionariusz „Poznaj swojego klienta”.

#

Klient składa wniosek o konto oszczędnościowe drogą elektroniczną. Następnie otrzymuje odpowiedź z informacją o dokumentach, które musi złożyć.

#

Złożone dokumenty są przeglądane i analizowane. Przesyłane są dodatkowe pytania dotyczące działalności firmy.

#

Po zatwierdzeniu, w systemie Paysera otwierane jest konto oszczędnościowe, na którym gromadzony jest kapitał zakładowy. Klient otrzymuje zaświadczenie o wpłaconym kapitale, z którym spółka jest zarejestrowana w centrum rejestracyjnym.

#

Po zarejestrowaniu firmy w centrum rejestracyjnym, klient otwierakonto biznesowe. Rachunek oszczędnościowy zostaje zamknięty, a kapitał zostaje przelany na nowo otwarty rachunek płatniczy. 

Najczęściej zadawane pytania

Rachunek kumulacyjny służy wyłącznie do deponowania kapitału autoryzowanego przy zakładaniu spółki prywatnej w Bułgarii. Nie można go używać do płatności innych niż kapitał autoryzowany - przychodzących i wychodzących.
Rachunek płatniczy nadaje się do codziennych operacji bankowych. Można nim zarządzać przez bankowość internetową lub mobilną w czasie rzeczywistym. Do rachunku można dodać kartę Visa i używać jej do płatności bezgotówkowych. 

Konto oszczędnościowe może otworzyć przyszły kierownik lub przedstawiciel firmy. Muszą onizarejestrować sięw aplikacji mobilnej Paysera, dokonać pełnej identyfikacji osobistej i wypełnićkwestionariusz „Poznaj swojego klienta”.Następniepocztą elektronicznąkonieczne jest złóżenie wniosku o otwarcie rachunku oszczędnościowego.

W zależności od struktury i działalności firmy, mogą być wymagane dokumenty wymienione poniżej lub mogą być przesłane dodatkowe pytania wyjaśniające.

Dokumenty potrzebne do otwarcia konta oszczędnościowego:

  1. Umowa rachunku oszczędnościowego;
  2. Statut firmy; 
  3. Protokół z uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy/jedynego właściciela kapitału o powołaniu spółki.

Klient musi podać następujące informacje:

  • Udziałowcy/jedyny właściciel firmy;
  • Wysokość kapitału założycielskiego oraz w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością sposób jego podziału pomiędzy wspólnikami;
  • Kto będzie reprezentował przyszłą firmę;
  • Szczegółowy opis działalności firmy;
  • Potencjalni partnerzy biznesowi, dostawcy i klienci;
  • Wyjaśnienie celu przyszłych wpłat na rachunek (szczegóły wpłat);
  • Strona internetowa i/lub link do platform e-handlowych, jeśli są używane.

Po zarejestrowaniu firmy w centrum rejestracyjnym, klient musi założyć konto biznesowe, wypełnićkwestionariusz „Poznaj swojego klienta”i złożyć w Centrum Obsługi Klienta wniosek o zamknięcie rachunku oszczędnościowego oraz przenieść kapitał na nowo otwarty rachunek biznesowy. 

Kapitał musi być przekazany przelewem bankowym z bułgarskiego banku w bułgarskich lewach (BGN).