Як забезпечити безпеку при використанні послуг Paysera?

Ми надаємо вам послуги Paysera за допомогою сучасної, зручної і безпечної системи. У кожного клієнта в системі є особистий обліковий запис, до якого він може підключитися з будь-якої точки світу, використовуючи для цього як інтернет-банкінг, так і мобільний додаток.

Система Paysera абсолютно надійна, проте відповідальність за безпеку вашого профілю частково лежить і на вас. Нижче надані рекомендації, дотримуючись яких ви забезпечите безпеку ваших дій в обліковому записі Paysera, а також на просторах інтернету в цілому.

Обліковий запис

До системи Paysera можна підключитися через мобільний додаток (за допомогою пароля або відбитка пальця), а також через інтернет-банкінг.

Підключення до інтернет-банкінгу проходить в кілька етапів:

1. Зайдіть на сайт https://www.paysera.com, натисніть на УВІЙТИ,і ви будете перенаправлені на сторінку https://bank.paysera.com/ru/login.

2. Виберіть спосіб аутентифікації: електронна пошта або номер телефону. Введіть дані.

3. Виберіть спосіб, яким хочете підключитися до облікового запису:

  • через мобільний додаток. Вибравши цей спосіб, в додатку необхідно підтвердити контрольний код (він повинен збігатися з кодом, відображеним на сторінці в браузері). Рекомендуємо використовувати біометричні дані, тобто відбиток пальця - цей спосіб забезпечує більш високий рівень захисту.
  • за допомогою пароля. Ввівши пароль, ви ввійдете в свій обліковий запис в системі Paysera і зможете переглядати інформацію по рахунку, проте інші функції будуть недоступні. Щоб керувати своїм обліковим записом в повній мірі, необхідно виконати додаткову аутентифікацію: в меню зліва натисніть «Додаткова аутентифікація» і виберіть спосіб, яким бажаєте підтвердити свою особистість - через мобільний додаток, за допомогою коду, надісланого SMS-повідомленням на ваш номер телефону, або мобільний підпис (останній спосіб доступний тільки в Литві).
#
#

Підключаючись до облікового запису через інтернет-банк, варто пам'ятати важливі правила:

  • відкрийте нову вкладку в браузері і введіть адресу https://www.paysera.x (замість «х» можуть бути тільки наступні домени: lt, com, lv, bg, ee, pl, es, de, ro, al). Натисніть на УВІЙТИ, і ви будете перенаправлені на сторінку входу в інтернет-банк https://bank.paysera.com/ru/login. Переконайтеся, що з'єднання безпечне (в адресному рядку відображається замок і адреса починається на «https» — в кінці адреси обов'язково повинна бути буква «s» (в деяких браузерах відображається, тільки клікнувши по адресному рядку)), а для безпечного з'єднання використовується виданий сайту Paysera електронний сертифікат (як на зображенні зліва).

Система недоступна з інших, хоча і дуже схожих адрес, таких як www.payssera.com, bank.paysera.anotherdomain.com, paysera.myf1ntech.com/paysera/login та ін.

Якщо ви відкрили сторінку, використовуючи подібну адресу, і сайт дуже схожий на офіційну сторінку Paysera, швидше за все ви попалися на прийом шахраїв. В такому разі не вводьте ніяких даних і негайно зв'яжіться з службою підтримки клієнтів Paysera.

  • завжди виходите з облікового запису, закінчивши роботу з нею. Уникайте підключення до інтернет-банку зі сторонніх пристроїв, оскільки на них можуть бути встановлені програми з запам'ятовування паролів і інших даних.
  • рекомендуємо перевіряти IP-адреси, з яких було виконано підключення до вашого облікового запису, хоча б один раз на місяць. Для цього виберіть Налаштування > Налаштування облікового запису > Історія підключень в меню зліва. Якщо у вас виникли будь-які сумніви, перевірте виписку по рахунку і переконайтеся, що всі здійснені на рахунку операції і підключення були виконані вами. В системі Paysera доступна можливість встановити IP-адреси, яким заборонено підключатися до облікового запису: Налаштування > Налаштування облікового запису > Обмеження підключення по IP-адресі. У разі підозри, що сторонні особи могли підключатися до вашого облікового запису, зв'яжіться зі службою підтримки клієнтів.
  • ніколи не надавайте нікому дані для входу в обліковий запис. Якщо хто-небудь запропонував вам відкрити обліковий запис в системі Paysera від свого або чужого імені або виконати які-небудь фінансові операції, зв'яжіться зі службою підтримки клієнтів, і фахівець вкаже, які подальші дії необхідно зробити.
  • оновлюйте свою персональну інформацію та контактні дані в системі як тільки вони змінюються. У разі інциденту, пов'язаного з порушенням безпеки, або при необхідності повідомити вам важливу інформацію Paysera зможе з вами зв'язатися і (або) ідентифікувати вас належним чином.
  • користувачам, які реєструються в системі Paysera, необхідно звернути увагу на форму реєстрації. На зображенні праворуч показано, як повинна виглядати форма.
#

Пароль облікового запису

Пароль для входу в обліковий запис повинен бути унікальним і складатися не менше ніж з 8 символів, включаючи великі і малі літери, цифри і спеціальні символи.

Не використовуйте в якості пароля персональної інформації про себе та близьких, наприклад, дати народження, імена та прізвища рідних і близьких, клички тварин, а також комбінації цифр і букв, які можна легко вгадати.

Постарайтеся запам'ятати пароль і не зберігати його в записнику, телефоні та на інших носіях. Рекомендуємо використовувати спеціальні програми-сховища паролів або зашифрувати ваш пароль.

Не використовуйте один пароль для кількох систем. При підозрі, що ваш пароль могли дізнатися сторонні особи, змініть його на новий негайно і перевірте, чи не було спроб підключення або неавторизованих платіжних операцій на вашому рахунку.

Рекомендується змінювати пароль кожні 3-6 місяців.

#

Смарт-пристрої

Користуйтеся тільки легально придбаними у офіційного постачальника пристроями з ліцензованим програмним забезпеченням і не завантажуйте мобільні додатки з ненадійних джерел.

Коли смарт-пристрій не використовується, заблокуйте його за допомогою спеціального коду, пароля та ін. PIN-коди розблокування пристрою, а також додатку Paysera не повинні збігатися з вашим номером телефону, реєстраційними номерами автомобіля, датою народження та іншими комбінаціями цифр, які неважко вгадати - використовуйте тільки унікальні паролі та PIN-коди або користуйтеся іншими безпечними способами розблокування, наприклад, біометричними даними.

Виробниче та прикладне програмне забезпечення повинне оновлюватися, як тільки виробник оголошує про випущене оновлення. Оновлення покликані усувати не тільки помилки, але і вразливості системи, тому своєчасне оновлення програмного забезпечення дуже важливе для безпеки вашого пристрою.

Встановіть антивірусні програми на всіх пристроях, з яких здійснюєте підключення до облікового запису Paysera. Ми також рекомендуємо встановити міжмережевий екран (англ. firewall), особливо на комп'ютерах, який не дозволить підключатися до пристрою через інтернет.

#

Інші дії в інтернеті

Будьте пильні, коли надаєте свої дані в інтернет-просторі - переконайтеся, що сайт надійний.

Перед здійсненням покупок в інтернеті, перевірте репутацію і рейтинг продавця на форумах та інших сайтах. На ненадійність інтернет-магазину може вказувати тільки що зареєстрована назва (домен) інтернет-магазину, відсутність фактичного назви та коду підприємства та контактної інформації на сайті. Зверніть увагу і на адресу сайту: переконайтеся, що він починається символами https:// і в ньому присутня буква «s».

Інтернет-магазини часто пропонують оплатити покупки картою, вказавши її дані на сайті. Якщо ви вирішили оплатити покупки цим способом, шукайте на сайті спеціальні логотипи, які підтверджують безпеку такої оплати: «3-D Secure», «Verified by Visa» або «MasterCard SecureCode».

Не відкривайте невідомі або замасковані (скорочені, не розкривають справжнього змісту) посилання і документи в соціальних мережах, SMS-повідомленнях і електронних листах, не встановлюйте програмного забезпечення з невідомих джерел, не відвідуйте ненадійні сайти.

#
#

Сертифікована безпека

Надійність і безпека системи Paysera підтверджена міжнародним стандартом безпеки даних індустрії платіжних карт PCI DSS (англ. Payment Card Industry Data Security Standard). Даний стандарт регламентує вимоги до підприємств, які приймають оплату картами і обробляють дані клієнтів. У систему Paysera інтегрований стандарт найвищого рівня, що дозволяє безпечно здійснювати понад 6 мільйонів операцій картами в рік.

#

У будь-який підозрілій ситуації (отримавши підозріле повідомлення від імені Paysera, помітивши сумнівні операції у виписці по рахунку, зрозумівши, що облікові дані були скомпрометовані і ін.), Без зволікання зверніться в службу підтримки клієнтів Paysera. Ми завжди допоможемо знайти вихід!