Sprzedawcy biletów: podczas kwarantanny liczba wydarzeń internetowych wyrosła trzykrotnie

Podczas kwarantanny coraz więcej wydarzeń organizuje się internetowo. Platforma biletowania „Paysera Tickets“ informuje, że liczba wydarzeń organizowanych online wyrosła trzykrotnie podczas kwarantanny.

Made in Vilnius, 11 04 2020 Czytaj artykuł...

Część pomieszczeń biurowca należącego do „Paysera LT“ jest używana do przechowywania zapasów żywności podczas kwarantanny

Po przedłużeniu kwarantanny na Litwie do 13 kwietnia, coraz więcej firm jednoczy się aby pomóc nie tylko swoim pracownikom, ale też i innym potrzebującym pomocy osobom, lekarzom oraz organizacjom pozarządowym.

15min.lt, 02.04.2020 Czytaj artykuł...

„Paysera“ rozpoczęła pośrednictwo w handlu złotem

Litewska instytucja płatnicza „Paysera“ stworzyła swoim klientom możliwość handlować złotem, a później planuje też udostępnić handel srebrem i platyną.

Verslo žinios, 31 03 2020 Czytaj artykuł...

„Paysera“: podczas kwarantanny otworzono o 30% więcej sklepów internetowych

Po ogłoszeniu kwarantanny, wiele firm musiało przemyśleć swoje modele biznesowe i rozpoczęło handel elektroniczny.

Verslo žinios, 30 03 2020 Czytaj artykuł...

Paysera na 3 lata przedłuża wyłączną umowę z dostawcą usług płatniczych Contis

Dostawca usług płatniczych w Europie, Contis, dzisiaj ogłosił o odnowieniu współpracy z Paysera na trzy lata.

The Fintech Times, 10 03 2020 Czytaj artykuł...

TOP Pracodawcy 2019 – Paysera

Na początku roku CVOnline.lt ogłosił TOP Pracodawców 2019 – firmy, które otrzymały najwięcej uwagi od kandydatów w zeszłym roku. Tym razem przedstawiamy TOP Pracodawcę Paysera.

apiedarba.lt, 27 02 2020 Czytaj artykuł...

Założony na Litwie system płatniczy Paysera odnotowuje wzrost liczby klientów na Łotwie i planuje otrzymać licencję w tym kraju

Za ostatnie lata w nagłówkach i oficjalnych przemówieniach regularnie wspominano o audytach w sektorze finansowym. Oczywista jest potrzeba zmian w celu zapewnienia stabilnej i przejrzystej działalności, a także przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Forbes, 21 02 2020 Czytaj artykuł...

Sposoby zapłaty za usługi komunalne: jak zaoszczędzić

Opłata rachunków wywołuje bóle głowy omal każdemu. Wszyscy, mający zobowiązania finansowe szukają najtańszego, najszybszego i najwygodniejszego sposobu zapłacić za wszystko jednocześnie.

TV3.lt, 21 02 2020 Czytaj artykuł...

Zyski „Paysera LT“ wzrosły o jedną piątą

Litewska firma technologii finansowych „Paysera LT“ za ubiegły rok zarobiła 2,3 mln euro czystego zysku, co jest o 20% więcej, niż w 2018 roku.

Verslo žinios, 30 01 2020 Czytaj artykuł...

Nowość od „Paysera“: darowizna poprzez aplikację mobilną

Aplikację mobilną systemu płatniczego „Paysera“ dopełniła nowa funkcja – odtąd zaledwie kilkoma stuknięciami można przekazać pieniądze na rzecz wybranej organizacji pozarządowej.

Vakarų ekspresas, 30 12 2019 Czytaj artykuł...

Podczas największych wysprzedaży w tym roku wydano 5 mln euro

Już minęły największe na świecie wysprzedaże – Black Friday i Cyber Monday. Co pokazuje statystyka? Według systemu płatności elektronicznych „Paysera“ ogólnie za dwa dni wydano prawie 5 mln euro.

15min.lt, 04 12 2019 Czytaj artykuł...

Nowa tendencja na rynku energii słonecznej: do grona użytkowników dołączają firmy nieprodukcyjne

Nawet nie otrzymując wsparcia finansowego, rosnąca liczba firm nieprodukcyjnych na Litwie wybiera otrzymywać energię ze źródeł odnawialnych. W tym roku firma „I+D Energias Lietuva“ zainstaluje kolektory słoneczne dla firm finansowych i handlowych, w tym „Paysera LT“ i UAB „Aibės prekyba“.

Delfi.lt, 28 11 2019 Czytaj artykuł...

Usługa pobierania opłat „Paysera“ odtąd dostępna w 70% Europy

„Paysera“ podpisała umowę o współpracy ze szwedzkim systemem płatniczym „Trustly“. W taki sposób firma rozszerzyła terytorium swojej usługi pobierania opłat: teraz klienci biznesowi „Paysera“ mogą pobierać opłaty w 20-tu krajach Europy, pisze komunikat prasowy.

15min.lt, 03 10 2019 Czytaj artykuł...

„Paysera“ oferuje płatności „Google Pay“ i „Samsung Pay

Firma „Paysera LT“ ogłasza, że odtąd karty VISA Paysera można powiązać z „Google Pay“ i „Samsung Pay“. To pozwala płacić za towar i usługi po prostu zbliżając smartfon do czytnika. Na integrację z „Apple Pay“ jeszcze trzeba będzie zaczekać.

Verslo žinios, 26 09 2019 Czytaj artykuł...

„Paysera“ trzyma się planów zostać bankiem: przygotowuje dokumenty dla otrzymania licencji

Instytucja pieniądza elektronicznego „Paysera“ nie odstąpi od planu zostać bankiem i już przygotowuje dokumenty dla otrzymania licencji.

Lrytas.lt, 08 09 2019 Czytaj artykuł...

Dla pracy w międzynarodowej firmie wracają i emigranci i migranci

Już ponad 4 lata w Olicie działający oddział systemu płatności elektronicznych „Paysera“ tworzy nową tendencję – tutaj swoje miejsce znaleźli dziesiątki mieszkańców miasta, którzy wcześniej budowali swoje szczęście za granicą lub w większych miastach Litwy.

Alytausgidas.lt, 21 08 2019 Czytaj artykuł...

Wizja Paysera: świat, w którym płatności elektroniczne nie znają granic – wywiad z Kostas Noreika

Współzałożyciel Paysera i podstawowy jej akcjonariusz, Kostas Noreika, opowiada o podróży firmy i o tym, jakie innowacje dąży wprowadzić w sferze elektronicznych płatności B2B.

The Paypers, 04 06 2019 Czytaj artykuł...

Geograficzny rozwój biznesu. Jaki jest klucz do sukcesu?

Wraz ze wzrostem rynku płatności elektronicznych, pojawiają się nowe możliwości rozwoju: jednak, jedynie korzystny rynek sukcesu nie gwarantuje. Kostas Noreika z Paysera dzieli się swoim doświadczeniem.

The Paypers, 07 06 2019 Czytaj artykuł...

3 trendy w zakresie płatności, które powodują ewolucję komercji elektronicznej

Z powodu szybkiego wzrostu komercji elektronicznej oczekuje się, że już w 2020 roku sprzedaż na całym świecie osiągnie 4 tryliony dolarów. Taki wzrost komercja elektroniczna częściowo zawdzięcza rozwojowi w zakresie technologii finansowych (fintech), takich jak portfele elektroniczne, nowe sposoby opłaty, płatności w aplikacjach, a także pożyczki wzajemne i przelewy (jak nap. Venmo czy też even Facebook cash).

Forbes, 26 05 2019 Czytaj artykuł...

„Paysera“ ogłosiła swoje plany – wyspecjalizowany bank i rozwój za granicą

Firma kapitału litewskiego „Paysera“, świadcząca usługi płatnicze, ogląda się za granicami Litwy. Firma, która właśnie wydała tokeny, które posiadają cechy papierów wartościowych, dla małych inwestorów, planuje założyć wyspecjalizowany bank, a działalność za granicą rozwijać poprzez umowy o wspólne przedsięwzięcie.

15min.lt, 09 04 2019 Czytaj artykuł...

W okresie świątecznym przelewy poprzez „Paysera“ będą wykonywane jak zwykle

W okresie świątecznym będzie można wykonać przelewy poprzez system płatności elektronicznych „Paysera“.

Delfi.lt, 18 04 2019 Czytaj artykuł...

„Paysera LT“ przenosi się do nowo nabytego budynku w Karoliniszkach

Firma „Paysera LT“, zarządzająca platformą międzynarodowych przelewów, nabyła biurowiec „Trapez“ w stolicy, rejonie Karoliniszki, do którego planuje się przenieść z obok wynajętego biura.

Verslo žinios, 08 04 2019 Czytaj artykuł...

Sąd zadowolił skargę „Paysera“ w sprawie sporu z Bankiem Litwy

Zarządzenie służby nadzorczej Banku Litwy w sprawie nieprawidłowego obliczenia wymogu kapitałowego systemu „Paysera“ zostało uznane za niesłuszne, informuje firma.

Delfi.lt, 27 04 2019 Czytaj artykuł...

Paysera podzieli się dochodem z tysiącami prywatnych inwestorów

System płatniczy „Paysera“ podpisał umowę o współpracy z platformą dystrybucji papierów wartościowych „Desico“. Umowa przewiduje projekt finansowania społecznościowego: osoby fizyczne będą mogli nabyć papiery wartościowe Paysera, które będą powiązane z przyszłymi rezultatami firmy.

The Baltic Times, 21 04 2019 Czytaj artykuł...

Vytenis Morkūnas. „Prakacje“, warto czy nie?

Ostatnio, coraz więcej firm wybiera się na tak zwane „prakacje“ (z ang. workation), podczas których próbują połączyć pracę z odpoczynkiem w ciepłych krajach. Ze strony pracownika to może wydawać się świetnym narzędziem motywacyjnym – kto nie chce zamienić biuro na kilka tygodni pod palmą? Jednak dla pracodawcy prakacje są czymś więcej, niż to może wyglądać z pierwszego wejrzenia.

Delfi.lt, 08 03 2019 Czytaj artykuł...

Paysera rozpoczęła działalność w Estonii

System płatności elektronicznych „Paysera“ rozpoczyna działalność w Estonii. Już teraz w Tallinie działa Centrum obsługi klienta, a wiosną swoją działalność planuje zacząć i dział sprzedaży.

Delfi.lt, 15 02 2019 Czytaj artykuł...

Dochód „Paysera“ wzrósł o 39%

Dochód firmy płatności elektronicznych „Paysera“ za ubiegły rok wzrósł o 39%, do 10,6 mln. euro.

Verslo žinios, 08 01 2019 Czytaj artykuł...

Organizujesz wydarzenie? Oto co musisz wiedzieć

Planowanie wydarzenia może być przyjemne i nieproblematyczne, gdy wiesz kilka podstawowych zasad. Na co należy zwrócić uwagę według doświadczonych organizatorów?

Lrytas.lt, 15 12 2018 Czytaj artykuł...

Szukasz pracownika? Sprawdź, czy zgadzają się wartości

Ludzie to najefektywniejszy zasób dla wzrostu firmy. Dlatego, jedną z podstawowych zadań, a także wyzwań założyciela-kierownika firmy jest zgromadzenie zmotywowanego kolektywu. Na jakie podstawowe zasady należy zwrócić uwagę zatrudniając zespół, a także jakich błędów unikać, aby pracowniki byli wierni i gotowi do osiągnięcia wspólnych celów?

Lrytas.lt, 03 12 2018 Czytaj artykuł...

Podnosząc dochód na 47%, „Paysera LT“ zarobiła mniej

Firma usług płatniczych UAB „Paysera LT“ w ubiegłym roku zarobiła dwa razy mniej, chociaż dochód firmy wzrósł na 47%.

Verslo žinios, 22 05 2018 Czytaj artykuł...

Co najbardziej motywuje na pracy: to nie jest wynagrodzenie

Ludzie to najefektywniejszy zasób dla wzrostu firmy. Dlatego, jedną z podstawowych zadań, a także wyzwań założyciela-kierownika firmy jest zgromadzenie zmotywowanego kolektywu. Na jakie podstawowe zasady należy zwrócić uwagę zatrudniając zespół, a także jakich błędów unikać, aby pracowniki byli wierni i gotowi do osiągnięcia wspólnych celów?

Delfi.lt, 03 12 2018 Czytaj artykuł...

Jak zrozumieć, że sklep internetowy jest godny zaufania?

Wraz ze wzrostem komercji elektronicznej, w tym sektorze wzrasta też konkurencja, otwierane są nowe sklepy internetowe. Zmiany te formują nie tylko większą podaż, ale też i stwarzają nowe ryzyka, pisze się w artykule. Jak kupujący, który po raz pierwszy zagląda na stronę internetową sklepu, może zrozumieć, że kupowanie na tej stronie jest bezpieczne? W tym artykule przedstawiciele sklepu internetowego „Pigu.lt“, a także systemu płatniczego „Paysera“ dostarczają przydatnych wskazówek odnośnie tego, jak bezpiecznie robić zakupy poprzez internet.

Delfi.lt, 12 05 2018 Czytaj artykuł...

Paysera w okresie świątecznym nie udziela „urlopów“ dla przekazów pieniężnych

W okresie najważniejszych w roku świąt wszystkie banki komercyjne oraz unie kredytowe nie wykonują przekazów pieniężnych pomiędzy różnymi instytucjami pieniężnymi. Jednak z powodu takich „urlopów" dla przekazów pieniężnych zmartwienia będą mieli nie wszyscy - Paysera twierdzi, że jej klienci nawet w święta będą mogli przelać pieniądze na konta różnych instytucji finansowych.

Kreditai.Info, 22 12 2017 Czytaj artykuł...

W oczekiwaniu na Czarny piątek: trzy kroki do bezpiecznych zakupów w Internecie

Zbliżającą się gorączkę przedświątecznych zakupów zapowiada zdobywająca coraz większą popularność wyprzedaż Czarnego piątku (ang. Black Friday), która opanowała też handel elektroniczny. Każdego roku coraz więcej ludzi szuka różnych okazji w Internecie i stara się tanio oraz szybko skompletować prezenty na święta.

TV3.lt, 22 11 2017 Czytaj artykuł...

Czarna strona kryptowalut, albo czego nie mówią nam zwolennicy

Rosnąca liczba osób na Litwie i za granicą wierzy w przyszłość kryptowalut, takich jak „Bitcoin“ lub „Ethereum“. Media często przedstawiają je w pozytywnym świetle, a artykuły o rosnącej wartości kryptowalut i ich wykorzystaniu w celu przyciągnięcia kapitału inwestorów już dawno przestało nas dziwić. Jednak czy naprawdę kryptowaluty to ta przyszłość, o której marzymy?

Verslo žinios, 12 10 2017 Czytaj artykuł...

„Paysera“ zwiększyła kapitał zakładowy i zamierza stać się bankiem

Firma kapitału litewskiego świadcząca usługi płatnicze – „Paysera“ – zwiększyła kapitał zakładowy od 431 tys. do 3 mln. EUR i zamierza stać się bankiem.

15min.lt, 03 10 2017 Czytaj artykuł...

Dochód „Paysera“ wzrósł na 52%

Firma kapitału litewskiego świadcząca usługi finansowe UAB „Paysera“ przez pierwsze półrocze otrzymała dochód w wysokości prawie 3,6 mln. EUR. To stanowi na 52% więcej niż za ten sam okres w zeszłym roku, gdy otrzymano 2,36 mln. EUR.

Verslo žinios, 31 08 2017 Czytaj artykuł...

Numer telefonu nie tylko dla dzwonków, ale też i dla przelewów pieniężnych

Litwa stąpiła jeszcze jeden krok naprzód w zakresie płatności mobilnych i w taki sposób wzmocniła swoją, jako lidera technologii finansowych, pozycję w regionie. Odtąd, aby przelać pieniądze nie będziesz musiał przypominać lub szukać długiego numeru konta odbiorcy, wystarczy tylko numer telefonu. 

Lrytas.lt, 03 08 2017 Czytaj artykuł...

Usługi bankowe za pomocą telefonu pną się w górę

Najnowsze badania wskazują, że coraz więcej Europejczyków rozlicza się za pomocą urządzeń mobilnych, a udział rynku firm technologii finansowych (Fintech) wzrasta.

Delfi.lt, 20 06 2017 Czytaj artykuł...

Paysera Tickets wśród prestiżowych nagród zbierali laury

Prestiżowe nagrody "Usługa Roku 2017" docenili i odznaczyli wybitne osiągnięcia biznesowe. System sprzedaży biletów Paysera Tickets za wprowadzenie systemu samoobsługowego został uznany i nagrodzony jako najlepsze rozwiązanie handlowe.

Elektronika.lt, 26 05 2017  Czytaj artykuł...

Badanie: dla Litwinów zakupy online stają się powszechne

Handel elektroniczny w życiu codziennym odgrywa coraz większą rolę i jest to potwierdzone przez niedawne badania ankietowe Masterindex 2017.

LRT.lt, 25 04 2017 Czytaj artykuł...

Litwini pod względem codziennych zakupów w internecie wyprzedzają Łotyszy i Estończyków.

Handel elektroniczny w życiu codziennym zajmuje coraz większe miejsce: o tym świadczą najnowsze badania "2017 Masterindex" oraz przedstawiona przez spółkę Paysera statystyka przelewów.

Delfi.lt, 25 04 2017 Czytać artykuł...

„Paysera“ pomiędzy zaufanymi Banku Litwy

Dla świadczonej przez banki usługi „Bank link“, obecnie najczęściej używanej podczas zakupów w sklepach internetowych, pojawia się coraz więcej alternatyw. Bank Litwy wyraził potwierdzenie dla firmy „Paysera“ na świadczenie Usługi inicjowania płatności (MIP) i postanowił, że odpowiada ona zasadom dobrej praktyki.

Verslo žinios, 25 04 2017 Czytaj artykuł...

„Paysera Tickets“ przedstawia stronę internetową dla samoobsługowej sprzedaży biletów

System sprzedaży biletów „Paysera Tickets“ przedstawia nową możliwość dla organizatorów wydarzeń. Została stworzona strona internetowa, która pozwala samodzielnie stwarzać i zarządzać wydarzeniem poprzez internet.

Lrytas.lt, 19 04 2017 Czytaj artykuł...

„Paysera“ podniosła dochód z działalności do 461.000 EUR

Firma technologii finansowych UAB „Paysera“ w zeszłym roku zarobiła 461.000 EUR ze swojej działalności. Dla porównania, w 2015 r. ta liczba stanowiła 69.000 EUR.

Verslo žinios, 10 04 2017 Czytaj artykuł...

Czy firmy„Fintech“ spowodują rewolucję usług bankowych?

Wraz z rosnącą konkurencją na rynku płatniczym coraz większą część zajmują firmy „Fintech“. Jednak wygląda na to, że konkurencja dla banków powstaje nie tylko na rynku płatniczym, lecz też i na rynkach pożyczkowych.

Elektronika.lt, 15 02 2017 Czytaj artykuł...

Paysera wprowadza nowość wypłaty gotówki

System płatniczy Paysera zdecydował rozszerzyć swoją sieć wypłaty gotówki. Według firmy, taka decyzja została podjęta w związku z nadal dużą potrzebą gotówki wśród mieszkańców Litwy.

TV3.lt, 07 02 2017 Czytaj artykuł...

„Pigu.lt“ i „Paysera“ zostali partnerami

Największy sklep internetowy na Litwie „Pigu.lt“ rozszerzył swoje możliwości opłaty instalując szybko nabierający popularność sposób zapłaty „Paysera”, pisze się w komunikacie prasowym.

Alfa.lt, 12 01 2017 Czytaj artykuł...

VŽ porównuje ceny pakietów usług bankowych

Od 1 lutego wszystkie banki będą musieli zaproponować pakiet z podstawowymi usługami bankowymi za stałą miesięczną opłatę. Według zleceń Banku Litwy (LB), taki pakiet nie powinien kosztować więcej 1,5 EUR. Jednak, niektóre banki zmniejszyli sumę w dwa razy lub więcej. Inni natomiast, najpierw proponują droższe plany, ale obiecują zmniejszyć ceny od 1 lutego.

Verslo žinios, 25 12 2016 Czytaj artykuł...

Co trzeba znać kupując prezenty pod choinkę?

Oszczędzając czas i pieniądze, coraz więcej osób wybiera kupować prezenty pod choinkę w sklepach internetowych, jednak czasami otrzymany towar może rozczarować i nie spełnić oczekiwania. Aby tego uniknąć, należy widzieć nie tylko zasady bezpiecznych zakupów online, ale też i swoje prawa.

Lrytas.lt, 13 12 2016 Czytaj artykuł...
 

Jak otworzyć sklep internetowy w ciągu jednego dnia? (6)

Otworzyć sklep internetowy jest wciąż łatwiej: nie potrzebne są żadne długie i skomplikowane procesy, drogie usługi programistów i negocjacje z bankami o sposoby opłaty. Wszystko to można wykonać w ciągu jednego dnia.

Delfi.lt, 23 11 2016 Czytaj artykuł...

Wiedza finansowa jest wciąż niska

Według statystyki, tylko 4 z 10 Litwinów mają wystarczającą wiedzą finansową i mogą przyjąć finansowo prawidłowe decyzje. Tymczasem, pozostałe 6 osób trudno sobie radzi z finansami.

LŽ, 10 11 2016 Czytaj artykuł...

„Paysera” podnosi zyski 7 razy i przygotowuje się do budowy biurowca

Instytucja pieniądza elektronicznego UAB „Paysera LT” w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku zarobiła 7 razy więcej, niż za cały ubiegły rok.

Verslo žinios, 27 10 2016 Czytaj artykuł...

Ile tak naprawdę kosztuje serwis bankowy?

Litwini nie są zaskoczeni przez rosnący apetyt banków komercyjnych, ale tylko nieliczni wiedzą, ile kosztują niektóre usługi dla banków, jakie opłaty są pobierane w innych instytucjach i gdzie niektóre usługi są wolne od wszelkich opłat.

15min.lt, 27 09 2016 Czytaj artykuł...

Dochodzenie „Paysera” ujawniło oszustwo na dużą skalę

Firma finansowa „Paysera” ostatnio zamknęła rachunki dwóch piramid finansowych i ich wspólników, którzy planowali skorzystać z oszustwa. Firma podjęła taką decyzję po szczegółowym przebiegu dochodzenia z powodu podejrzenia, spowodowanego przez szybko i znacząco rosnącą liczbę rejestracji przez klientów zagranicznych. 
15min.lt, 06 09 2016 Czytać artykuł...

Nowicjusz biletowy już przejął część rynku

Pół-rocznej platformie biletowej „Paysera Tickets” już udało się przejąć część popularnych letnich festiwali od weteranów rynkowych. 
Kauno diena, 22 08 2016 Czytaj artykuł...

Przydatne lekcje: jak kupować online bezpiecznie?

Internetowy handel staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej uwagi poświęca się bezpiecznym płatnościom w Internecie. Instytucja pieniądza elektronicznego „Paysera” informuje o tym, jak dokonywać bezpiecznych zakupów online nie tylko dla tych, którzy dopiero niedawno odkryli e-sklepy, ale także dla tych, którzy korzystają z zakupów internetowych już w ciągu dłuższego czasu, ale dotychczas nie poświęcali wiele uwagi bezpieczeństwie. 

Lrytas.lt, 16 08 2016 Czytaj artykuł...

5 wskazówek jak bezpiecznie kupować przez internet

Internetowy handel staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej uwagi poświęca się bezpiecznym płatnościom w Internecie. Instytucja pieniądza elektronicznego „Paysera” informuje o tym, jak dokonywać bezpiecznych zakupów online nie tylko dla tych, którzy dopiero niedawno odkryli e-sklepy, ale także dla tych, którzy korzystają z zakupów internetowych już w ciągu dłuższego czasu, ale dotychczas nie poświęcali wiele uwagi bezpieczeństwie 

TV3.lt, 15 08 2016 Czytaj artykuł...

Giganci gier wybierają Litwinów

Jedna z największych firm gier komputerowych „Wargaming” rozpoczęła współpracę z międzynarodowym systemem płatniczym „Paysera”. Białoruska firma z rocznym dochodem przekraczającym 590 mln. USD wybrała „Paysera” jako partnera płatniczego w krajach bałtyckich.

Delfi.lt, 11 07 2016 Czytaj artykuł...

Nowa generacja myjni: bez gotówki, bez kart płatniczych

Po raz pierwszy na Litwie nie trzeba szukać gotówki ani wyciągać kart płatniczych by zapłacić za mycie samochodu. Bezdotykowa samoobsługowa myjnia samochodowa „CWTech” znajduje się w Kownie i pozwala na mycie samochodu bez dotykania go, a także na opłatę za pomocą smartfona. 

Elektronika.lt, 28 06 2016 Czytaj artykuł...

Litewskie sklepy internetowe szukają rozwiązań do rozwoju zagranicznego

Litewskie firmy komercji elektronicznej chcą poszerzyć geografię swojej działalności na rynki zagraniczne. Tak szybki wzrost rynku nie jest łatwym zadaniem dla e-sklepów, wykorzystywanych do pracy z publicznością mniejszą niż 3 mln użytkowników. Cele wynikające z rozszerzenia działalności poza granicami kraju są omawiane dzisiaj przez graczy rynku na seminarium „Pomyślna ekspansja komercji elektronicznej na rynki zagraniczne”. 

Lrytas.lt, 26 05 2016 Czytaj artykuł...

W Kownie płatności z mobilną aplikacją za czas na parkingu

W centrum Kowna i na innych lokalnych płatnych parkingach, mieszkańcy i goście miasta mogą zapłacić za czas rzeczywiście spędzonym na parkingu za pomocą aplikacji w smartfonie. 

Delfi.lt, 05 05 2016 Czytaj artykuł...

Litwa, Łotwa, Estonia – jeden czy trzy oddzielne rynki?

Co należy wiedzieć i jak przygotować się do handlu elektronicznego na rynku państw bałtyckich? Ten artykuł będzie wprowadzeniem do głównych różnic między rynkami państw bałtyckich i dostarczeniem listy zadań do zrobienia przed uruchomieniem biznesu w e-handlu w krajach. 

15min.lt, 28 04 2016 Czytaj artykuł...

„Paysera” rozwój na Łotwę – 300 punktów sprzedaży do wypłacania

Sieć terminali „Runpay” w całej Łotwie rozpoczęła świadczenie nowej usługi, która pozwala wypłacić gotówkę ze swojego konta w międzynarodowym systemie płatności „Paysera”. 

Bankai.lt, 19 01 2016 Czytaj artykuł...

Zmiany w „Paysera”: płatności jak w bankach

Elektroniczny system płatności „Paysera” nadal następuje na pięta bankom – od wtorku klienci systemu będą mieli możliwość korzystania z formatu numeru konta IBAN. Robić przelewy za pośrednictwem systemu jest także prosto, jak i w bankach, pisze firma w komunikacie prasowym. 

15min.lt, 10 11 2015 Czytaj artykuł...

„Paysera” otrzymała IBAN, „MisterTango” tez tego chce

Elektronicznemu systemowi płatności „Paysera” nadano międzynarodowy numer rachunku bankowego. Do tego dąży i „MisterTango”, świadczący usługi inicjacji płatności.

Verslo žinios, 22 03 2016 Czytaj artykuł...

„Paysera” stawia wyzwanie weteranom rynku biletów

Ten rynek jest uznawany za zbyt zatłoczony dla 4 graczy, ale EVP stwierdza, że już ma najdroższe narzędzia wymagane dla działalności – system płatniczy. W ten sposób zachęcona przez klientów, postanowiła spróbować. 

Verslo žinios, 28 12 2015 Czytaj artykuł...

Zwycięzca za najlepszą usługę elektroniczną ogłoszony

W konkursie na „Najlepszą e-usługę” Paysera pokonała wszystkich zawodników. W konkursie brało udział ponad 80 usług, które nie tylko ułatwiają życie na co dzień, ale również pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze. 

Delfi.lt, 23 11 2015 Czytaj artykuł...

„Paysera” oferuje darmowe przelew

Paysera zaoferowała wszystkim swoim klientom indywidualnym przelewy w euro za darmo. „Mamy nadzieję zbliżyć się do sytuacji w krajach skandynawskich, gdzie 90% wszystkich płatności są wykonywane w formie elektronicznej.” 

Verslo žinios, 12 11 2015 Czytaj artykuł...

Aby zapłacić za usługi wystarcza telefon komórkowy z dostępem do Internetu

Za pomocą kodów QR będziemy mogli płacić za komunalne i inne usługi: Internet, telefon, ubezpieczenie... Ta metoda płatności jest nie tylko darmowa, ale także bardzo szybka i wygodna – aby zapłacić rachunek nie trzeba ani gotówki, ani kart płatniczych, ani komputera. 

15min.lt, 10 11 2015 Czytaj artykuł...

Głęboko w lesie bankowości: „Paysera” wystawia karty płatniczes

Od teraz klienci mogą zamawiać karty Paysera VISA. „To oczywisty krok, ponieważ płatności telefoniczne nie są jeszcze dostępne wszędzie i klienci potrzebują alternatywy. Na realizację tego pomysłu zarząd spółki wydał około 70000 EUR. 

Verslo žinios, 04 11 2015 Czytaj artykuł...

„Paysera” przeciw bankom: oferuje karty płatnicze

„Banki powinny bardziej zaangażować się w działalność kredytową i ocenę ryzyka, podczas gdy wymianę informacji, którą w rzeczywistości są przelewy, należy pozostawić innym graczom na rynku. W związku z tym uważam, że w tych obszarach będziemy w stanie konkurować z bankami". 

Delfi.lt, 04 11 2015 Czytaj artykuł...

Parkingi i opłaty drogowe – z nowoczesnymi instrumentami płatniczymi

„Paysera” wraz z firmą instalującą systemy parkingowe”Softra” udoskonaliła rozwiązanie i zaproponowała opłatę za parkowanie bez wychodzenia z samochodu. 

15min.lt, 02 11 2015 Czytaj artykuł...

Jedna karta – wiele funkcji. Kiedy będzie dostępna w Wilnie?

„Paysera” przygotowała rozwiązanie płatnicze dla takiej karty. Planuje się, że Karta Wilnianina lub inna karta stanie się instrumentem płatniczym w stołówkach szkolnych. Ucznie nie będą musieli nosić gotówki. Rodzice po prostu będą mogli dodać pewną ilość środków na karcie i uczeń przy użyciu technologii NFC (Near Field Communication) łatwo zapłaci za obiad, przykładając kartę do specjalnego czytnika. 

15min.lt, 26 10 2015 Czytaj artykuł..

Zapomnij o hasłach, autoportretach, rytmie serca, emotikonach i innych nowościach identyfikacji osobowej

„Ze względu na prosty sposób użytkowania z telefonów komórkowych, coraz większa liczba uczestników rynku finansowego chce poszerzyć swoją działalność w danej sferze. Paysera już od dłuższego czasu oferuje swoim klientom proste i szybkie płatności za pomocą telefonu komórkowego – skanując kod QR lub po prostu wskazując adres e-mail lub numer telefonu odbiorcy.” 

15min.lt, 19 10 2015 Czytaj artykuł...

Jak działają programy partnerskie i ile można zarobić z nich?

„Aktywni internauci na Litwie już od dawna są świadomi o programach partnerskich i często współpracują z firmami zagranicznymi na podobnych podstawach. Paysera jest gotowa zapłacić swoim pomocnikom 10% od dochodu, wniesionego przez rekomendowanych klientów.” 

15min.lt, 13 10 2015 Czytaj artykuł...

Rynek walutowy. Osobliwości na Litwie i za granicą

W stosunku do banków komercyjnych na Litwie, najbardziej korzystny kurs wymiany walut jest oferowany przez międzynarodowy system płatności „Paysera”. Waluty w systemie są wymieniane na rachunku, a nie w gotówce. Ponieważ waluty są wymieniane drogą elektroniczną, można to zrobić przez 24/7, także w weekendy i święta. 

15min.lt, 05 10 2015 Czytaj artykuł...

„Paysera” rozszerza sieć partnerów na Łotwie

„Klienci Paysera od teraz mogą wpłacać i wypłacać pieniądze w siedmiu miejscach sprzedaży partnerów „Paysera” na Łotwie – „Money Express” w Rydze. 

Verslo žinios, 28 09 2015 Czytaj artykuł...

Jak płacić za towar i usługę taniej i łatwiej?

Ludzie biznesu, którzy muszą wykonywać wiele płatności, transferów i odbierać wiele przychodzących płatności od dużej ilością różnych klientów, narzekają na niewygodne i drogie przelewy bankowe. Paysera oferuje alternatywę dla usług bankowych. 

Delfi.lt, 29 09 2015 Czytaj artykuł...

Alternatywa dla tradycyjnych pożyczek – kredyty P2P

Pożyczki społecznościowe, kiedy ludzie, którzy chcieliby pożyczyć pieniądze i ludzie, którzy mogą udzielić pożyczki, są zebrane w jednym miejscu, zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Litwa nie jest wyjątkiem. „Savy” i „FinBee” współpracują z Paysera aby zapewnić szybki przelew pieniędzy dla odbiorcy kredytu. 

15min.lt, 25 09 2015 Czytaj artykuł...

Płatności za pośrednictwem wiadomości SMS. Tendencje na Litwie i za granicą

Płatności SMS ułatwiają proces zapłaty – kupujący nie musi myśleć o kodach bankowości elektronicznej i długich procedurach płatności, gdy należy wypełniać dużą ilość pól. Płatności za pośrednictwem wiadomości SMS są szczególnie łatwe w przypadku korzystania z usługi pobierania opłat Paysera. 

15min.lt, 07 09 2015 Czytaj artykuł...

Biletowe wyzwania i nowe możliwości

Paysera zaprezentowała nowoczesny system i mobilną aplikację do sprawdzania biletów i księgowości – Paysera Tickets. System pozwala nie tylko zachować kupione bilety w telefonie komórkowym, ale także sprawdzić je za pomocą aplikacji mobilnej. Organizatorzy imprez, którzy wybierają Paysera Tickets, zaoszczędzają znaczne kwoty pieniędzy, pobierane przez inne systemy biletowe. 

15min.lt, 31 08 2015 Czytaj artykuł...

Różnorodne metody płatności i prawidłowy wybór

„Płacąc za pośrednictwem Banklink, klienci zwykle zapłacą około 0,23 euro za przelew, podczas gdy analogiczne płatności za pośrednictwem „Paysera” są nie tylko bezpłatnie, ale również klienci otrzymują do 1% od kwoty zakupu, jako automatyczną zniżkę sprzedającego, dostarczoną poprzez system „Paysera”. Kupiec również płaci mniej, niż standardowe 2% lub 3% pobierane przez banki.” 

15min.lt, 24 08 2015 Czytaj artykuł...

Jak otworzyć e-sklep w 10 minut?

Możesz stworzyć e-sklep w zaledwie 10 minut. Korzystając z popularnych systemów zarządzania treścią, można pobierać płatności za pomocą wtyczki Paysera. Każdy kupiec znajdzie dopuszczalne formy płatności. 

15min.lt, 17 08 2015 Czytaj artykuł...

Jak są nadzorowane instytucje finansowe? (z perspektywy nadzorowanego)

Bank Litwy wykonuje nadzór nad wszystkimi instytucjami finansowymi na Litwie. Tylko nieliczni wiedzą, jak są sprawdzane instytucje i jak organ nadzoru przygotowuje się do niego. Paysera dzieli się swoim doświadczeniem. 

15min.lt, 10 08 2015 Czytaj artykuł...

Co oznaczają SEPA, IBAN i SWIFT i co musimy o nich wiedzieć?

Od 2016 Litwa dołączyła się do systemu SEPA, standaryzującego e-płatności w Unii Europejskiej. Pp przystąpieniu do SEPA, konta Paysera będą miały format IBAN. 

15min.lt, 03 08 2015 Czytaj artykuł...

Rewolucja pieniędzy i operacji finansowych. Pieniądze elektroniczne

Paysera jest pierwszą instytucją pieniądza elektronicznego na Litwie. Jak się to wszystko zaczęło i jak ekosystem finansowy się rozwinął - czytaj w artykule. 

15min.lt, 27 07 2015 Czytaj artykuł...

Poprzez „Paysera” – największa liczba operacji w walutach zagranicznych na Litwie

Korzystając z międzynarodowego systemu płatności Paysera, operacje walutowe mogą być wykonywane w ponad 30 walutach we wszystkich krajach świata. Stale rosnąca liczba klientów pozwala konkurować z bankami komercyjnymi na rynku wymiany walut i przelewów międzynarodowych. 

15min.lt, 28 05 2015 Czytaj artykuł...

„Login 2015”: Zwycięzcy nagród litewskiego internetu zostali ogłoszeni

Największa konferencja postępu krajów Bałtyckich LOGIN przyznała systemowi płatności elektronicznych Paysera nagrodę w nominacji „e-usługa lub strona internetowa produktu”. 

Delfi.lt, 09 05 2015 Czytaj artykuł...

Litwini na światowym kongresie technologii mobilnych

Paysera uczestniczy w targach Mobile World Congress od kilku lat i nie tylko spotyka się z partnerami i klientami, ale także szuka nowych i testuje najnowsze telefony komórkowe za pomocą aplikacji mobilnej Paysera. 

TV3.lt, 03 03 2015 Czytaj artykuł...