Visos kategorijos

Kaip pateikti prašymą grąžinti Paysera pervedimą?

Guidance on how to request a refund for Paysera transfer.
Jei padarėte klaidą ar netyčia tą patį pervedimą pakartojote, turbūt sunerimote, kad pinigai jau pradingo. Nesijaudinkite... Turime gerų naujienų – pinigai niekur nedingo, o mes papasakosime, kaip pateikti prašymą grąžinti Paysera pervedimą.

Ar pervedimas jau įvykdytas?

Norime jus nuraminti. Tikrai galite paprašyti grąžinti pervedimą. Tačiau ši paslauga yra mokama. Pirmiausia rekomenduojame patikrinti pervedimo būseną. Jei pervedimas dar neįvykdytas, galite tiesiog jį atšaukti ir nereikės prašyti grąžinti lėšų.

Atminkite, net jei pervedimas dar neįvykdytas, ar galite jį atšaukti ar ne, priklauso nuo pervedimo būdo. Tiksliau tariant, patys atšaukti pervedimą galite tik tuo atveju, jei jis yra vidinis ir jame nurodyta neteisinga informacija. Jau anksčiau esame išsamiai aprašę, kaip atšaukti Paysera pervedimą.

Kaip pateikti prašymą grąžinti pinigus?

Norėdami susigrąžinti pinigus turėsite susisiekti su mūsų klientų aptarnavimo komanda. Kadangi situacija reikalauja imtis skubių veiksmų, rekomenduojame paskambinti kuo greičiau, ypač jei jūsų pervedimas dar neįvykdytas ir jį vis dar galima atšaukti.

Atsižvelgdamas į pervedimo būdą, mūsų klientų aptarnavimo specialistas padės jums tinkamai pateikti prašymą.

Paysera client support team will help to get a transfer refunded.

Kyla klausimų ir norite pasitarti?

Atminkite – mes norime jums padėti su iškilusiomis problemomis. Visada galite kreiptis į mūsų klientų aptarnavimo komandą, kuri padės jums lengvai ir efektyviai tvarkyti finansus. Susisiekite ir kartu surasime geriausią sprendimą!